Tekuté/matné rtěnky!

Ahoj všichni!

Dnes vám přiblížím svůj vztah k tekutým rtěnkám. Rtěnky všeobecně miluji a je málo dní v roce, kdy je nechávám doma 🙂 třeba dnes? A tak je samozřejmé, že jsem si nemohla nechat ujít vlnu matných, převážně tekutých rtěnek.

Za tu dobu, co přišly na trh, jsem jich vyzkoušela opravdu hodně, řekla bych že skoro všechny, které jsou dostupné u nás. Ovšem cestu jsem si k nim našla až letos a to právě díky matnému finiši. Přece jen jsem si říkala, že by se rtěnky nemusely tolik mazat, lepit, barvit zuby, cuckovat, dělat žmolky a já nevím co všechno. No, ne vždy je má představa stejná jako realita.

Vybrala jsem jedenáct kousků a u každé rtěnky se budu snažit napsat její vlastnosti, třeba i moje očekávání a nakonec ji ohodnotím známkou. Těžko bych tvořila žebříček. Většinou jsou buď mé oblíbené nebo jsou prostě nic moc.

 

dsc01427Clinique – na tyhle matné rtěnky jsem psala samostatný článek a v podstatě k nim nemám co jiného říct. Stále nemám ráda aplikátor, u kterého opravdu asi nikdo nepřemýšlel. Ale rtěnku jako takovou mám opravdu velmi ráda a dávám ji známku 1-, za ten aplikátor. Jinak nemám nic, co bych ji mohla vytknout.

Stila – nejedná se o plné balení, ale předpokládám, že zde nebudou žádné rozdíly. Rtěnka je hodně sytá a díky své výrazné červené barvě nebude asi pro každého. Naštěstí existuje škála odstínů 🙂 takže pokud byste chtěly vyzkoušet, směle do ni. Na rty se nanáší dobře, přesně a díky tenkému aplikátoru nepotřebujete konturku. Nerozpíjí se, nelepí, nevytváří cucky a nevytrácí se od středu rtů. Očekávala jsem ohromnou výdrž, ale realita je cca 3-4 hodiny bez jídla, jen pití. Po jídle ji skoro nemám, zůstanou kontury. Takže ji musíte opravit nebo odlíčit, zbytky drží opravdu dobře. Nikdy nezaschne do úplného matu. Nevím kolik stojí plné balení, já jsem ji měla za body z americké Sephory. Dávám 2, za výdrž, plus dostupnost.

NYX – slyšela jsem na ni buď chválu nebo nadávky, nic mezi tím. Já se přikláním na stranu ke spokojeným uživatelkám. Čekala jsem sice výraznější barvy a větší výdrž, ale na rtech je velmi příjemná a dobře se mi nosí. Pití zvládne v pohodě, ale vím, že na oběd ji s sebou nesmím vzít. Vytrácí se od středu rtů, ale nedělá cucky ani jinou neplechu. Kdybych neměla zásobu jiných krásek, asi bych si koupila více odstínů, je prostě fajn. A tak ji hodnotím známkou 2, nejlepší není.

Kylie – tolik humbuku kolem jedné rtěnky. Je příliš parfémovaná. Tuhle vůni vanilky a kdo ví čeho ještě, nemůžu už ani cítit. Vadí mi to, cítím ji i přes den, když ji mám na rtech. Silná, výrazná. Ke všemu je rtěnka něčím „přichucená“. No, ale abych jen nekritizovala. Líbí se mi aplikátor, velmi přesný. V balení je i konturka v odstínu přesně ke rtěnce, což je naprosto super. Rtěnka vydrží cca 2-3 hodiny, víc nedá. Pití zvládá v pohodě, jídlo už ne. Vytrácí se od středu a když si nedáte pozor na důslednou aplikaci a dáte zbytečně silnou vrstvu, začne dělat cucky. Čekala jsem, že to bude velké WOW, ale není. Za mě je to průměr. Sice vypadá na rtech hezky, velmi rychle zaschne do matu, ale jinak nic moc extra. Dávám ji tedy známku 3.

Trend it up – značka zaznamenává velmi velkou oblíbenost a tak jsem byla i já zvědavá. Jako, za 99,-Kč nebo kolik vlastně rtěnka stojí, je to celkem fajn produkt. Aplikátor je velmi přesný a rtěnka v okamžiku zasychá do matu. Opět se vytrácí od středu rtů a jde velmi jednoduše setřít kapesníčkem, bez zanechání jakékoliv stopy. Pro mě to asi není, já chci rtěnku víc dospělou a aby něco vydržela. Pro omladinu to bude asi značka ideál. Nečekala jsem žádný zázrak, takže ani nejsem zklamaná, takže nakonec dávám známku 3.

dsc01483Zleva: Clinique Sweet Heart Pop, Stila Stay All Day Liquide Lipstick odstín Fiery, NYX Soft Matte Lip cream, odstín Prague, Kylie Matte Liquide Lipstick, odstín Posie K a Trend it up Ultra Matte Lipcream 5.

dsc01424-2M.A.C – má úžasné odstíny a neuvěřitelný pigment. Zasychá do matu, na rtech je moc hezká, ale na těch mých rtech je šílená. Vůbec mi nedrží, po chvíli se mi začnou od středu děla žmolky, cucky a jde ze rtů pryč. Zkoušela jsem různé aplikace, i štětečkem, i báze a nic nepomohlo. Jak mám M.A.C ráda, chtěla jsem ji dát několikrát šanci, ale nejde to. Takže ani nevím, zda vysušuje, vlastně neznám její vlastnosti, protože mi nikdy nevydrží na rtech ani deset minut. Vadí mi to, tolik lidí kolem tyhle krásky miluje 🙁 Takže ji dávám 4, je to M.A.C, pětku si nezaslouží. Koupit ji můžete jak na prodejnách M.A.C, tak nově na e-shopu.

theBalm – novinka v mém kosmetickém šuplíku. Má velmi příjemnou mentolovou vůni a když ji nanesete na rty, hezky chladí. Vůně během chvilky vyprchá, takže se nemusíte bát, že by vás během dne obtěžovala. Vybrala jsem si opravdu krásný odstín, na rtech je dokonalý! Vydrží cca 4-5 hodin, ale musíte po jídle opravit. Zaschne hezky do matu, klasicky se vytrácí od středu rtů. Čekala jsem, že bude na rtech příjemnější, ale když zaschne, není už tak svěží, jako po aplikaci. Nemusíte nanášet s konturkou, nerozpíjí se. Dá se přetírat, ale díky tomu začne trochu vysušovat rty a dělat malinko cucky 🙁 Pro mě je lepší setřít zbytky původní a dát znovu. Což není úplně praktické, chápu. Dávám ji známku 2-, vadí mi vysušování, žádné jiné rtěnky mi to nedělají. Koupit ji můžete např. ve vybraných parfumeriích Douglas.

Kat Von D – na tyhle matné rtěnky jsem se těšila nejvíc. Miluji KVD kosmetiku a chtěla bych od ní snad všechno. Takže jsem očekávala opravdu hodně. Ale – můj první odstín byl Bachelorette a to jsme si nesedly. Velmi rychle se mi vytrácela od středu, lepila a dělala žmolky. Takže jsem ji poslala dál. Ale – odstín Double Dare je úplně jiný. Rtěnka se velmi dobře nanáší na rty, velmi rychle zaschne, takže pokud chcete intenzivnější barvu, musíte si s aplikací pospíšit. Není nutné nanášet s konturkou, ale já ji raději používám. Vydrží mi cca 4-5 hodin, zvládá pití a svačinu. Po obědě musím klasicky opravit, což se dá naprosto jednoduše a bez ztráty původního komfortu. Po mém původním zklamání jsem nakonec spokojená a KVD nosím celkem často a ráda. Nakonec si zasloužila známku 2, cena, dostupnost.

Revlon – další novinka. Minulý týden jsem byla pozvaná na malé (příjemné a milé) posezení v jedné brněnské kavárně a tam nám byly přestaveny nové Ultra HD matné rtěnky. Při první otevření rtěnky vás doslova praštila vůně vanilky. Přiznám se, že mi to trochu vadilo, ale vůně nebyla tak intenzivní a pro mě nepříjemná jako je tomu u Kylie. Rtěnky, které jsem dostala už tak intenzivní nejsou a po nanesení na rty vůni necítíte. Uff… Mají velmi přesný aplikátor se kterým zvládnete aplikaci jedna dvě. Ale já musím používat konturku, rtěnka se mi jinak začne během dne rozpíjet. Pokud dáte jednu slabou vrstvu, zaschne skoro do úplného matu. Když dáte větší nebo více vrstev, nikdy nebude rtěnka plně matná. To se mi na ni moc líbí. Je to vlastně jako byste měly dva rozdílné produkty. Na rtech je velmi příjemná. Nelepí, necuckuje, nevytrácí se od středu rtů, mizí hezky rovnoměrně. Vydrží cca 3-5 hodin, záleží na tom, kolik dáte vrstev a zda jíte nebo jen pijete. U mě jídlo nevydrží, ale dá se velmi dobře a pohodlně dokreslit. Moc se mi líbí – jak barvy, tak textura. Chvíli jsem přemýšlela jakou dát známku, ale i díky super ceně 274,-Kč si nakonec zasloužila 1! Pokud sháníte krásnou rtěnku, která vám bude dělat jen radost a nezrujnuje váš rozpočet, tak směle do ni. Z nabízených sedmi odstínů si vybere každá.

Guerlain – zde nějak nevím co napsat. Rtěnku jsem dostala jako dárek k narozeninám. Měla jsem velkou radost, ale pokaždé, když ji chci vzít ven, radost pomine. Jak se mi zdá M.A.C na nic, tohle je pro mě ještě větší tragédie. Po aplikaci na rty mi je začne okamžitě stahovat a začne se vytrácet ze středu. Dělá žmolky, jen když si od sebe odlepím rty. Takže ano, lepí. Ne, nemám ji ráda a snad ji ani raději nebudu hodnotit. Produkty Guerlain všeobecně miluji, ale tohle se nepovedlo. Naštěstí se jedná o limitku…

Tarte – je velmi příjemná záležitost a přesně tohle je dle mě matná tekutá rtěnka. Rychlá a přesná aplikace, nerozpíjí se, takže nemusíte používat konturku. Zasychá velmi rychle a do krásného matu bez zvýraznění nedokonalostí. Vydrží v pohodě pití, svačinu, po obědě ji jen opravíte a je to. Nevysušuje, nedělá žádnou jinou neplechu a na rtech ji vlastně ani necítíte. Nakonec se vytratí pěkně celá a je klid 🙂 Neměla jsem žádná očekávání, byla jsem jen hodně zvědavá, protože s tarte tak trochu bojuji. Mám buď kousky skvělé nebo opravdu přešlapy. Nakonec jsem ji dala známku 1- a to jen díky dostupnosti.

dsc01486Zleva: M.A.C Retro Matte Liquide Lipcolour, odstín Self Portrait (limitka), theBalm Meet Matte Hughes, odstín Dedicated, Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick, odstín Double Dare, Revlon Ultra HD Matte Lipcolor, odstín Passion, Guerlain Maxi Velvet odstín M72 a Tarte Tarteist Creamy Matte Lip Paint, odstín bohužel nepřečtu, smazal se mi 🙁

Tak jsem to nějak zvládla 🙂 Na svém wishlistu mám ještě ABH a Colour pop, ale stále nevím. I když jsou rtěnky krásné a všude kolem jsou lákadla, tak mám pocit, že jsem asi dozkoušela. Nakonec mám stejně nejraději klasické rtěnky a jakákoliv tekutá nikdy nenaplní má očekávání a představy. Nebude mít luxusní obal a vlastnosti krémové rtěnky.

Ale stejně mi to nedá a musím se zeptat, která je vaše nej? Já jsem ji pravděpodobně našla v Revlonu.

Mějte hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

19 Comments
 • Zivot je Fajn
  Listopad 7, 2016

  Zrovna jsem v období, kdy zkouším tekuté rtěnky a s Revlonem musím souhlasit. Já si koupila teď nový Chanel a tak divný pocit na rtech, zasychání, stahování a nevím co vše, jsem ještě nezažila .. otřesné … jinak na chuť tekutým zatím přicházím stále více a více ne chuť.

  No uvidíme co zkusím dále …….. mám na cestě HUDA 😀 uvidíme uvidíme 😀

  Pěkný den

  • sobi
   Listopad 8, 2016

   HUDA bude pecka! Musím si ji alespoň osahat. Chanel tohle neumí, s Revlonem se to nedá ani porovnat a ke všemu je za zlomek ceny.

 • Terez
  Listopad 7, 2016

  Naprosto skvělej přehled! Mám NYX v odstínu Istanbul – spokojenost. Nedávno jsem koupila NYX Lingerie v pro mě jediném nositelném odstínu 12 (jinak mrtvola) – tu miluju, barva dokonalost, jen po pár hodinách začne trošku cuckovatět a druhou vrstvu už nedám. Pak mám Bourjois a ta je taky fajn. Dělám si zálusk na ABH, Colour pop no a nejvíc toužím po TF Melted Matte 🙂

  • sobi
   Listopad 8, 2016

   Bourjois jsem jen zkoušela na prodejně a nějak mi nesedly, stahovalo mi to rty. NYX Lingerie mám taky, ale zatím nic moc. TF chci tady vyzkoušet.

 • Adriana Gröschlová
  Listopad 7, 2016

  To je super článek, speciálně pro nàs, které s tekutými rtěnkami nemáme zkušenost. Já bych asi chtěla zkusit novou tekutou od Diora z té řady Splendor, slyšela jsem na ně jen chválu. Zato mě překvapilo, jak všichni haní tu tekutku od Chanelu.

  • sobi
   Listopad 8, 2016

   Adri, Chanel tohle neumí. Dior jsem nezkoušela, ale pořád si myslím, že to bude zbytečně moc peněz za něco, co seženeš ve stejné kvalitě za třetinovou cenu. Ale samozřejmě to může být jinak. Ale pro mě je vždycky rtěnka, prostě rtěnka…

 • Milena
  Listopad 7, 2016

  Super článek! Tekutou rtěnku mám EL a KVD (ta má skvělý aplikátor) a s oběma jsem spokojená. Po jídle musím opravit, nevysušují, necuckují. Teď chci vyzkoušet Dior, tak uvidím, jaká bude.

  • sobi
   Listopad 8, 2016

   Vidíš, na EL jsem úplně zapomněla. Ta by byla asi hned vedle Guerlain, ani nevím kde ji mám 🙂

 • Bára
  Listopad 8, 2016

  těžko říct, mám hodně ráda Gerard cosmetics i když mírně bojuju s aplikací, to je totiž tekutá rtěnka, která je opravdu tekutá…a pak mě docela baví tekuté nematné jako Colourpop satin lips a Loreal pro matte gloss, obě jsou zvláštní textura, něco mezi krémovou rtěnkou a tekutou mattkou…a když nad tím tak přemýšlím, mám těchhle druhů rtěnek docela dost 😀

  • sobi
   Listopad 8, 2016

   Loreal jsem zkoušela a ne..na ty Gerard se kouknu, je to něco, co neznám. Sakra 🙂 jako bych potřebovala další rtěnku…

 • Sasha
  Listopad 8, 2016

  Já se jim dlouho vyhýbala, ale nakonec jsem si koupila dvě od Gerard Cosmetics a jsem z nich nadšená. Určitě doporučuju, pokud najdeš odstín, který se ti bude hodit. Jsou totiž skvěle pigmenované a vydrží fakt dlouho. Nevysušují a prostě je miluju :))

  • sobi
   Listopad 8, 2016

   Já jsem se jim právě taky vyhýbala, ale je to lákavé.
   Určitě se podívám, děkuji za tip!

 • Brunwen
  Listopad 8, 2016

  Já jakožto příznivkyně nezávislých značek mám nejradši matné rtěnky od Notoriously Morbid Cosmetics. Sice nejsou stopro otěruodolné, ale zase jsou neskutečně komfortní na nošení, syté a pohodlné. A já stejně se rtěnkou na puse nevydržím celý den, takže si je před obědem sama sundávám.

  • sobi
   Listopad 11, 2016

   No, mě většinou nebaví celý den stejný odstín 🙂 takže to, že mi nevydrží celý den, není takový průser…
   Tak na ty se podívám, vůbec je neznám, děkuji za tip!

 • Iwi z makeupmania.cz
  Listopad 8, 2016

  Moc pěkný článek, hotová encyklopedie fakt, super 🙂 já nějak na ty tekuté nejsem, vzhledem k tomu, že rty i s maximální péči mám dost často ne v úplně ideálním stavu, tak tekuté nejsou se mnou kamarádky. A jdu spíš po klasice.
  Jediná, která mi sedí z tekutých , tak je od Estee Lauder PCEL. A zvažuju nákup The Balm. Od roku nových tekutých Chanel mě odradila tento týden Lenka alias Lenea, takže fakt asi jen ten The Balm. A možná tedy píšu Revlon. 🙂

  • sobi
   Listopad 11, 2016

   Mně ty EL nedrží, prostě ne.
   Chanel má teď kamarádka a ta má hodně suché rty a drží ji dobře. Je to prostě alchymie, ty tekuté rtěnky 🙂 o tom žádná.
   Revlon si určitě kup, za tu cenu nebudeš zklamaná a mají krásné a nositelné odstíny.

 • Edita
  Listopad 10, 2016

  Skvely clanek! Ja se zrovna dala do zkouseni matnych rtenek… napriklad Kylie me vubec nezajima jak je kolem toho ted humbuk tak me to spis odrazuje 😀 mam doma zatim jedinou – a to Huda Beauty Bombshell… a nemam co vytknout! Je bozi a nosim ji ted porad! Urcite se chystam na Revlon a TheBalm

  • sobi
   Listopad 11, 2016

   Revlon ber! A theBalm je super příjemná na rtech, ale ne delší dobu. Já to tak má, můžeš to mít jinak. Mají krásné barvy, asi zkusím ještě jiný odstín.

 • Leona
  Listopad 17, 2016

  Perfektní článek!Parádně sepsané!!Tekutou rtěnku nemám zatím žádnou, měla bych to asi naspravit.Asi zkusím ten Revlon.Diky!!
  Leona

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *