Nové matné rtěnky Clinique Pop

By Neděle, Září 18, 2016 2 Permalink 18

Ahoj všichni!

Před týdnem mi dorazil balíček. Překrásný balíček. Plameňáci, spousta rybiček 🙂 to je něco pro mě! No a obsah byl ještě krásnější. Uvnitř jsem našla nejen nový makeup, ale také nové rtěnky od Clinique.

Celý týden jsem je poctivě střídala a všechny podstoupily zátěžové zkoušky. A tak se pojďme podívat na výsledek.dscf1082

Zleva: 08 Bold Pop, 05 Graffiti Pop a 01 Blushing Pop – nové Clinique Pop Matte Lip Colour + Primer.

Na první pohled si budete myslet, že se jedná o klasické „Popiny„, ale skutečnost je jiná. Již na druhý pohled, když odklopíte víčko a vykoukne na vás sametově jemná kráska, poznáte, že v ruce nedržíte jen tak obyčejnou popinu. Balení sice zůstalo stejné, ale obsah je opravdu jiný. A jak jsem měla ráda zmiňované obyčejné (snad mi to milovnice popin prominou) popinky, tak tyhle matné jsem si prostě zamilova na první dobrou. A to byl jen obyčejný čáranec na předloktí. Věřte mi, někdy stačí málo. dscf1117Rtěnky jsou opravdu sametové, na rtech velmi příjemné. Trochu mi připomínají UD Vice Comfort Matte, ale to jen pocitem na rtech. Bohužel tento pocit nebudete mít celou dobu. Ale neznamená to, že by vysušovaly či nějak stahovaly rty. Jen se prostě během dne vytrácí, naštěstí krásně rovnoměrně a už nejsou tak hezky sametové. Dají se ale v pohodě upravit, přidat barvu či setřít. Ale pokud je máte na rtech delší dobu, alespoň tmavší odstín, po setření (třeba jen suchým kapesníčkem) zůstane na rtech jejich pigmet. Takže rty nebudete mít nahé. Líbí se mi to, vypadá to dobře. Samozřejmě se časem a díky jídlu vytratí úplně.

Na svých rtech jsem nepozorovala 100% zmatnění, jak tomu je u běžných matných rtěnek. Vždy převažuje sametový finiš, který se mi moc líbí. A taky je velké plus, že mě rtěnka baví celý den. Většinou mám s matnou rtěnkou problém, že jak ji musím opravit a přidat barvu, přestane mě bavit. Obvykle mi začne stahovat rty a už to prostě nevypadá tak hezky, jako když jsem čerstvě nalíčená. U těchto krásek takový pocit nemám. Jejich výdrž není sice tak omračující, ale chtěla bych víc? Já nevím, jsem spokojená. Pití zvládají skoro bez ztráty, po jídle musím trochu opravit. To jde, ne?

Co ještě dodat? Cena 540,-Kč, vybírat můžete z 8 odstínů, složení je opravdu krémové s matným semišovým vzhledem a pokud máte rády rtěnky, alespoň jednu potřebuje. Koupíte v prodejnách Clinique, ale už je mají i v Marionnaud či Sephoře. V Douglas jsem je zatím neviděla.

dscf1109Další krasavice jsou Clinque Pop Liquid Matte Lip Colour + Primer – zleva: 05 Sweetheart Pop, 01 Cake Pop a 02 Flame Pop.

Řeknu vám to takhle – doma mám několik tekutých rtěnek, které slibují dlouhou výdrž a matný vzhled. Všechny, které jsem kdy měla a jsou běžně dostupné u nás, jsou pro mě k ničemu (napadají mě jiná slova). Nikdy mi nešly pořádně ani nanést na rty. Ani ty klasické ani ty matné. Hrůza. Takže, když jsem z balíčku vytáhla hned tři nové tekuté Clinique, nebylo to úplně ono. Jako měla jsem strach, že to bude zase k ničemu a já o tom ještě budu psát. Jak se špatně aplikují, jak se cuckují a jak se nerovnoměrně vytrácí. Jak se nedají během dne dobře opravit a jak se mi lepí rty k sobě a mám je suché a ke všemu pokreslené zuby, a že prostě jsou na prd.

dscf1118S velkou dávkou odvahy jsem jednu otevřela a vykouklo na mě takové kopyto. To už jsem ztratila vešketou kuráž a odvahu. Byla jsem zklamaná a to jsem rtěnku ani nezkusila. Dala jsem balíček stranou a soustředila jsem se na jiné věci. Samozřejmě mi to za chvíli nedalo a musela jsem rtěnku zkusit.

No, kopyto zůstane kopytem… Já asi nejsem takové kopyto, protože jsem aplikaci zvládla! I bez konturky. Ale dopředu říkám, aplikace je lehčí s ní. Aplikátor vytáhne opravdu hodně barvy a tak musíte trochu otřít. Pigmentace je úžasná. Textura je oproti všem těm u nás dostupných jiná – rtěnka je lehčí, sametovější. Zasychá poměrně rychle, i když ne zase tak rychle jak bych si přála. Chvíli to trvá a vždy se mi obtiskne na zuby 🙁 naštěstí jen při aplikaci, později už ne. Na rtech je velmi příjemná, trochu mi připomíná úžasnou a nejlepší a nejvíc skvělou na celém světě Julep. Rty nevysušuje, nestahuje. Nedělá žádné nerovné vrstvy, nevytrácí se od středu a po zaschnutí nelepí.dscf1125Rozhodně nevydrží dlouho, ale díky tomu, že se ze rtů vytrácí hezky a dá se v pohodě celá setřít suchým kapesníčkem, odpustím ji to. Vlastně jsem žádný zázrak nečekala a teď jsem nadšená. A překvapily mě odstíny, i nude je na rtech velmi přirozený a nezvýrazňuje nedostatky. Pokud používáte tekuté, hlavně matné rtěnky, asi víte co mám na mysli – když vám po čase (někdy i po chvíli) jde vidět struktura rtů (nebo jak to nazvat) a prostě vám to nelichotí. Tak u popin budete mít rty hezky hladké. Tohle umí jen již zmiňovaná Julep.

Stejně jako u matné popiny, máte na výběr 8 odstínů, cena je stejná a koupíte ji taky stejně 🙂 . Pro mě je to velké překvapení a omlouvám se, že jsem ji odsoudila dřív, než jsem ji zkusila. Kdybych rtěnku nedostala, sama bych si ji nekoupila. Ale to platilo jen do chvíle, než jsem ji vyzkoušela na rty. Sice nemůžu stále vydýchat to kopyto, místo aplikátoru 🙂 ale když budete šikovné a naučíte se s ním pracovat, rtěnka vám to vrátí, věřtě mi! Je málo matných tekutých rtěnek, které stojí za to vlastnit. Clinique Pop Liquid přidávám k oblíbeným – Kat Von D, Tarte, Stila a NYX. Ostatní jsou pro mě na nic.

Mějte hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

2 Comments
 • Milena
  Září 19, 2016

  Sabi, rtěnky vypadají nadherně. Nejvíc se mi líbí Bold Pop.

  • sobi
   Září 19, 2016

   Mili, to je moje největší favoritka. Barva je dokonale podzimní!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *