Nejoblíbenější M.A.C stíny.

By Úterý, Červen 14, 2016 12 Permalink 21

Ahoj všichni!

Nevím jak mám naskočit zpět, abych psala články pravidelně. Dny plynou šíleným tempem – pocitově žiju někdy v březnu, ale on už je červen! Dřív jsem neměla problém s plánováním času, poslední dobou mi to ale vůbec nejde. Na všechno zapomínám, i když si to napíšu (diář mi leží doma na stole) a když už si vzpomenu, tak si zase uvědomím, že jsem si to vše naplánovala špatně 🙁 asi stárnu!

Stínový článek M.A.C mám nachystaný již dlouho. Chtěla jsem nejprve ukázat všechny svoje stíny, ale nakonec vyhrála čtyřka mých top, které teď používám každý týden. Ale nebojte, na ostatní se také dostane.

paletaExpensive pink, Jest, Amber Lights a Woodwinked – nejoblíbenější, nejdokonalejší, nejkrásnější, prostě top.

Všechny stíny jsou refily, jiné většinou nekupuji. Na stínech M.A.C (a s tím souvisí refily) se mi líbí, a to jsem psala již několikrát, že si můžu poskládat paletku přesně dle svých představ. Takže se mi nestane, že by některé stíny ležely jen tak, bez povšimnutí.

DSC00080

Často jsem četla negativa na pigmentaci stínů. Já mám doma tři plné patnáctky, plus asi pět paletek po čtyřech stínech a jen jeden stín je špatný. A to si myslím, že je jen nějaká chyba ve výrobě 🙂 Kdybych si ho koupila znovu, bude stejný jako ostatní (doufám).

Takže já pigmentaci chválím – stíny jsou přesně takové, jaké mám ráda. Dobře se nanáší na víčko a je jedno, jaký použijete štětec. Kdo má rád aplikaci prsty, tak zde bych byla trochu opatrná, může se vám na stínech vytvořit krusta (záleží na finiši stínů), která vás nepustí dál. A budete muset stín seškrábnout a zbytečně tak ztratíte část produktu.

Parádně se stínují, vytrácí se opravdu minimum. Barvy i finiše – nejraději mám frost a veluxe pearl, si dobře rozumí mezi sebou a není problém je používat s jinou značkou stínů. Matné stíny nejsou tolik pigmentované a nedrolí se, ale to mi také vyhovuje.

Při nabírání štětcem trochu práší, při aplikaci na víčko nikoliv. Pokud se ale stane, že něco opadá, jdou velmi dobře odfouknout a jde se dál 🙂

Na víčku vydrží celý den i bez báze, já je ale aplikuji s bázi – je jedno s jakou.

DSC00072Expensive Pink (veluxe pearl), Jest (frost) – když mám na očích Expensive pink, většinou se mě někdo zeptá, co že je to za krásný stín. Používám na celé víčko, občas stín přidám k hnědé, bordo, ale i zelené. Miluji ho a myslím si, že bude jeden z mála, který velmi rychle vypotřebuji. Jest je skvělý na stínování, do vnitřního koutku, ale poslouží dobře také jako rozjasňovač. Nebála bych se ho dát i jako podklad nebo klidně jen s linkou.

DSC00075Amber Lights (frost) a Woodwinked (veluxe pearl) – Amber používám většinou samostatně. Je dost výrazný, udělá hodně parády za zlomek času. Potom stačí přídat linku a jde se 🙂 Woodwinked je skvělý doplněk k předchozím třem. Nejčastěji ho používám na spodní linku a stínování s Amber Lights.

Nejsem si jistá cenou, zda je to 360 nebo 380 🙂 Každopádně je refil o 100 levnější jak klasický stín.

Věřím, že zde najdu hodně z vás, co máte M.A.C stíny rády a tak mi třeba poradíte, který stín (barva) by mi neměl chybět. Pokud ho ovšem již nemám… Budu ráda za každý tip.

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

12 Comments
 • Leona
  Červen 14, 2016

  Parádní článek a ta paletka má krásné barvy!!!Stíny MAC nemám zatím žádný ale lákají mě moc, chci si nějaké pořídit!!

  • sobi
   Červen 17, 2016

   Ani jeden? Tak to bys měla rychle napravit! 🙂

 • Hana
  Červen 14, 2016

  Tak to je přesně moje gusto! Asi dám Macu znovu šanci, díky moc za tipy, Sabi 🙂

  • sobi
   Červen 17, 2016

   Hani, už bys mohla 🙂 já ty stíny vážně miluji. A když ráno tápu, mám v šuplíku jistotu…

 • Adriana Gröschlová
  Červen 15, 2016

  Krásný článek. Paletku máš moc hezky posládanou. Na ty dva první stíny se budu muset podívat. Jinak stíny MAC miluju, můj nejoblíbenější odstín je Wedge, který kupuju stále dokola a používám ho i na obočí, a hodně oblíbenou mám i limitkovou paletku z kolekce Cinderella, kterou se mi povedlo ukořistit poslední kousek, druhý den, po uvedení do prodeje.

  • sobi
   Červen 17, 2016

   Děkuji!
   Popelka se dá poskládat/ sehnat i samostatně, kromě jednoho nebo dvou stínů, které byly jen v ní.
   Wedge nemám, představ si. Alespoň myslím… 🙂

   • Adriana Gröschlová
    Červen 20, 2016

    Ano, všimla jsem si, že většina Popelčiných stínů se dá koupit i samostatně:))

 • Jsem anonymka :)
  Červen 15, 2016

  Ja si snad jednu paletku slozim .. Mam jeden stin a jako wau .. Tesim se na dalsi 🙂 clanky o MAC stinech

  • sobi
   Červen 17, 2016

   Hele, ty anonymko, asi bys měla 🙂

 • adii1008
  Červen 17, 2016

  To abych si do té Prahy začala psát seznam.. 😀 každopádně čtyřkou začnu, mám od M.A.C. jen jeden (!) stín, musím to napravit 🙂

 • Anitram.f
  Červen 28, 2016

  MAC stiny jsem nechala par let u ledu v zaplave vsech tech UDecek,NARSu,TooFacedu aj. ….ale diky tvym clankum jsem tech par kousku,co mam doma znova oprasila a rozhodne prikoupim dalsi…..napr. Expensive Pink,Jest,Amber Lights nebo Woodwinked 😀 -nadherny vyber!!!

  • sobi
   Červenec 3, 2016

   Expensive pink potřebuješ!To rozhodně 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *