White Mud aneb trochu jiné Estée.

Ahoj všichni!

Konečně jsem měla volno. Užila jsem si to naplno, odpočinula si. Potřebovala jsem to jako sůl, ale mám pocit, že to bylo málo… tak zase třeba na podzim 🙂 No a při své dovolené jsem samozřejmě myslela i na kosmetiku a pořídila jsem si nějaké novinky. Jednu žhavou vám ukážu dnes.

Nejsem velkou milovnicí Estée Lauder. Mám sice ráda makeup Double Wear, laky na nehty, rtěnky, ale péče mi nikdy nesedla. Odličovadla mě štípou nebo pálí a tak nemám potřebu dál pátrat po něčem novém.

Ovšem do cesty se mi připletl produkt White Mud od Estée. Správně bych měla napsat od the Estée Edit.

DSC00031

Nejvtipnější na tom je, že si tuhle masku šel koupit Ráďa. A byl to on, kdo mi o ni řekl. „Zblbla“ jsem ho natolik, že se konečně začal starat o svoji pleť a občas přispěje nějakou vychytávkou, kterou většinou ani neznám.

Před výletem do Londýna jsem o the Estée Edit neměla ani tušení. Dostala jsem za úkol si celou řadu pořádně prostudovat, co kdybychom náhodou na nějaký produkt narazili 🙂 A ano, narazili.

Na první pohled mě zaujalo originální balení. Maska samotná tak krásně voní, že i kdybych neměla za zády muže, který říkal, že ji chce, určitě bych si ji koupila.

DSC00035Určená je pro detoxikaci a čištění pórů. Konzistencí připomíná jílovité masky, ale je jemnější. Obsahuje drobné částečky, které při aplikaci pokožku nedráždí. Hodně záleží jakou vrstvu aplikujete. Pokud dáte jen velmi slabou, maska se rychle vstřebá a vytratí a vy nedocílíte peelingového efektu. Pokud dáte silnější vrstvu a necháte pořádně zaschnout, opravdu si při odstranění masky provedete důkladný peeling.

Maska mírně vysušuje, na celý obličej jsem ji použila jen jednou. Neměla jsem pocit pnutí, svědění a ani po umytí jsem neměla pleť podrážděnou. Ale měla jsem suché tváře, víc než obvykle. Proto už ji používám jen na t-zónu.

Pro mastnější pleť je ideální. Obličej hezky prozáří, sjednotí a vyčistí/vyhladí.

DSC00035-3Masku můžete samozřejmě používat jen jako scrub nebo chcete-li peeling. Stačí jemně masírovat obličej a důkladně opláchnout vodou.

V návodu se doporučuje jemně masírovat pleť, nechat působit 5 minut a poté důkladně opláchnout. Osobně se mi osvědčila metoda – nanesu na vyčistěný obličej, v hojné vrstvě a po necelých pěti minutách přidám trochu vody a krouživými pohyby smyju. A je to!

Nečekala jsem nic, ale pleť se mi zdá po těch pár použití hezčí. Jakože více „čistá“. U Rádi pozoruji méně pórů, projasnění a celkové zlepšení pleti. Uvidíme, zda se to posune ještě dál.

Pro mě je maska velkým překvapením a tak trochu novým začátkem s Estée. Vidím změnu a posun, oproti klasickému sortimentu. Také pozitivum, že ne vše musím být od hlavy až k patě nadupané silikony. A tak jsme masky pro jistotu koupili dvě 🙂 .

Kolekce the Estée Edit obsahuje také rtěnky, stíny, rozjasňovače, makeup a jiné vychytávky. Stála jsem u pultíku, na všechno koukala, ale nakonec jsem si vzala jen produkty na čištění pleti. I když ty stíny v tužce nebyly k zahození…

Znáte the Estée Edit a nebo je to pro vás také novinka?

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

4 Comments
 • Monika
  Červen 6, 2016

  Maska vypadá skvěle, přesně něco takového by moje mastná pleť s póry potřebovala. Doteď jsem o Estee Edit neslyšela, takže díky za objevení 🙂

  http://www.42stupnu.blogspot.cz

  • sobi
   Červen 17, 2016

   Na póry je opravdu super, třeba se bude dát časem sehnat i u nás…

 • JD
  Červen 6, 2016

  Toto rozšírenie značky alebo nové produkty pod názvom Estée Edit či ako to pomenovať som si všimla len pár dni dozadu na oficiálnej stránke. Nevie sa či je to limitované alebo to bude trvalo dostupné a kedy a kde? Či len špecializovaných butikoch ?

  • sobi
   Červen 17, 2016

   Podle toho co jsem tak viděla, je Estée Edit exkluzivně pro Sephoru. Jestli se jedná o limitku, jsem nezjišťovala a zda bude u nás, to už vůbec nevím. Nemám kde sehnat potřebné informace. Tam, kde jsem pátrala ani netuší, že nějaká kolekce Edit existuje…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *