Povánoční procházka a nová Pepe čepice :)

By Sobota, Prosinec 27, 2014 10 Permalink 12

Ahoj všichni!

Konečně trochu přituhlo a tak jsem mohla vzít na procházku novou čepici. Čím jsem starší, tak nemám jen víc roků, ale také nacházím oblibu např. v rukavicích, čepicích, kozačkách, legínách a prostě v oblečení, které jsem dřív neměla ráda. Jako malá jsem čepice a rukavice přímo nesnášela. Dokonce jsem odmítala chodit se zapnutou bundou 🙂 Naštěstí jsem z toho vyrostla a teď upřednostňuji pohodlí a teplo.

DSCF7280A tak když jsem pod stromkem našla novou čepici – trochu retro, měla jsem radost. Ano, připomněla mi tak trochu dětství…

DSCF7283

…ale tak někdy začít musím 🙂 Krásně teplá, vlněná. Skvělý dárek!

DSCF7279A moje oblíbená kabelka (pytlík), kterou teď s sebou stále nosím.

DSCF7292Jen si ji ještě umět nasadit 🙂 že, ano?

DSCF7286Poupravit a jde se na procházku prázným městem, teda skoro prázdným.

Trhy už skončily. Naštěstí. Musím říct, že se mi každý rok líbí míň a míň. Pokaždé, když jsem kolem procházela, cítila jsem jen „vůni“ bramboráků a smaženého jídla a jako tečku samý alkohol. Vánoce jsou sice i svátky jídla, každý si snad dá víc než obvykle přes rok, ale nemyslím si, že by byla tradice obří bramborák a nebo miska s haluškama. Nějak mi to prostě nesedí. Proč raději neprodávají rybí polévku, ryby, saláty, cukroví (ano, to tam bylo) a všelijaké jiné dobroty. Vážně by to nikdo nekupoval? Lidé jsou ochotní dát 80Kč za kus mastných brambor…

Ale zpět, takže už mě neotravovala ta všudypřítomná vůně alkoholu a oleje a tak jsem mohla konečně nasát začínající zimu. Doufám, že bude i konečně sníh. Instagram byl plný fotek se sněhem, u nás ráno takový pidi poprašek, který zmizel jak mávnutím kouzelného proutku. Ach jo.

Těším se na sníh, chtěla bych si postavit sněhuláka a projet se na sáňkách. Chybí mi to, hodně.

No a jak jste se měli přes Vánoce? Sledovali jste nové pohádky? Letošní program nic moc, ale Lásku nebeskou a Vánoční prázdniny jsem viděla. A samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, i když jsem díky ní propásla novou pohádku. Ale největší radost mám, že je konečně volno. Sice mi připadá, že už je dlouho 🙂 ale konečně si odpočinu a nebudu nic dělat! Jak já se na celý ten týden těším.

Všem, kdo mají také volno, přeji, aby si skvěle odpočinuli, načerpali sílu do nového roku a samozřejmě všem svým čtenářům přeji hlavně zdraví!! A také pohodu, klid a lásku. A těm, kteří nemají to štěstí a musí pracovat, aby jim to rychle uteklo!

 

Hezký den, Sobi

 

10 Comments
 • Hanulkaa
  Prosinec 27, 2014

  Ta čapka je nádherná a tobě to jako vždy sluší! Taky upřednostňuji pohodlí a teplo. Je mi jedno, že v bundě vypadám jak medvěd a v čepici jak ananas, mám obrovské palčáky a ani jedno k sobě nijak neladí, ale já nemrznu. 😀
  S těmi trhy máš naprostou pravdu, taky mě to letos trochu mrzelo, ale víc mi vadilo, že není sníh. Tedy nebyl. Dneska ráno jsem se probudila a konečně tady ta nádhera byla a ve štědré formě! Už mi chyběla. 🙂
  Tak ať Vám brzy také nesněží, užívej zimy a volna! 🙂

  • sobi
   Prosinec 28, 2014

   Neveřím, že vypadáš v bundě jak medvěd! Ale pobavila jsi mě, prý v čepici jak ananas 🙂
   Už taky máme, ale jen takovou parodii, jako obvykle. Ale alespoň něco.

 • Martina Fraňková
  Prosinec 27, 2014

  Tobě to tak sluší! Já vypadám ve všech čepičkách jak Květa Jeriová na závodní trati (říká stařík ). Tak nosím klobouky a občas baret. Užij si volno!

  • sobi
   Prosinec 28, 2014

   Tak baret mám taky, kobouky se mi moc líbí, ale ještě jsem k nim nenašla odvahu. Ale stařík se určitě plete, nevěřím tomu!
   Taky užívej volno.

 • Mia
  Prosinec 27, 2014

  Zase pěkný článek.
  Ta čepice je super. Ta se Ježíškovi povedla. 🙂

  • sobi
   Prosinec 28, 2014

   Že jo? Ježísek ví 🙂 A děkuji!! :*

 • Lenij
  Prosinec 28, 2014

  Pecka!moc to sluší. Ja zase prave uz od mala miluju ruzny sály a pokrývky hlava tesim se,až je budu nosit. Ale čekat na zimu nemusím,klobouk nosím i v létě.

  • sobi
   Prosinec 28, 2014

   Hej, ty jsi úplně klobouková! Přesně.

 • sára
  Březen 2, 2015

  ahoj, já jsem taky z brna (a věřící- evangelička), a musím říct že vánoční trhy jsou šílenost. dívá se na to podobně většina mých přátel- advent je čas čekání na vánoce – je to jeho původní význam. taky je to počátek nového křesťanského roku. u nás doma například zdobíme byt až 23. a ozdoby a světýlka uklízíme až pozdě v lednu;
  prostě si nazdobíme to období vánoc… musím říct, že jak advent prožívám já a moji blízcí je krásné..období ticha a čekání, prostě ten prosinec miluju 🙂 ale vadí mi, že současné vnímání vánoc je už natolik posunuté od tradic A JEJICH PŮVODNÍHO VÝZNAMU, že si s většinou lidí v tomhle normálně nerozumím 🙁 AŤ SI KAŽDÝ SLAVÍ JAK CHCE, ALE TA PROPAST UŽ JE PŘÍLIŠ VELKÍ A KLIDNÉMU ZPŮSOBU TRÁVENÍ ADVENTU SE UŽ NEPOSKZTUJE SKORO ŽÁDNÁ ŠANCE..
  prosím berte to jako můj názor. je mi patnáct a stojím si za tím. takhle jsem vyrostla a takhle to miluju.

  • sobi
   Březen 2, 2015

   Já to chápu. Celé to vnímám jako jeden velký byznys a to je špatně. Velká škoda. A nemyslím si, že by měly být Vánoce jen pro děti. Osobně sice nedodržuji tradice, ale na na druhou stranu nijak nevybočuji a nepřikláním se k tomu „modernímu“. Také mám ráda klid a pohodu.
   Je dobře, že máš svůj názor a stojíš si za ním. Nenechej si ho nikým vzít a Vánoce pokazit…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *