Alex

By Úterý, Říjen 21, 2014 27 , Permalink 19

Ahoj všichni!

Často se mě ptáte, co máme doma za kocoura a nebo prostě jen obdivujete jeho fotky. Ano, on umí být modelka když se mu chce 🙂

Jmenuje se Alex Madame de Lisa, narodil se 30.5.2007 v Kralupech nad Vltavou a od 3. měsíců bydlí u nás doma. Teda správně je to tak, že my bydlíme s ním. Alex je Sibiřská kočka, teda on je kocour, který si hraje na modelku, takže místo 8,5 kg, které měl jeho otec, má jen 6kg (když se zadaří). Alexův otec je přímo import ze Sibiře, kde mají Sibiřské kočky (jak už sám název plemene napovídá) svůj původ. Přesněji pochází z Ruska a Ukrajiny, kde vznilky křížením domácích koček a koček dovezených z blízké a Východní Asie. FIFe uznala plemeno v roce 1992.

Něco málo faktu: Plemeno se vyvinulo v drsných přírodních podmínkách a je velmi otužilé – jasně, když začne topná sezona, nejoblíbenější místo je na topení 🙂 a když je ráno mráz, tak to se na balkonek nepůjde. Neneneeee.

Je to klidné, přítulné plemeno s příjemnou povahou – zde to sedí přesně. Někdy mám pocit, že na tu svoji „klidnost“ snad musí umřít.

Jsou mazlivé – hlavně ráno, když se spěchá do práce, hravé – no..doba, kdy aportoval myšičky a kuličky pominula, teď se mu musí hodně chtít, aby něco donesl zpět.

Dobře se snáší s jinýmí kočkami – to pozor, měli jsme ho ještě s jeho černým bráchou a děsně se nenáviděli. Až tak, že černý brácha putoval ke kamarádce – i jinými zvířaty – nemůžu potvrdit a ani vyvrátit. Roky je jedináček a myslím, že by těžko snášel další zvíře. Jo a na sousedovic psa vrčíííí!!

DSCF6148-2

Toto plemeno se na rozdíl od ostatních koček velmi fixuje na své lidské pány – tatánek jak sviňa. Chudák Raďa nemá žádnou volnou chvíli, pokud se teda spolu neválejí, to je klid 🙂 Svou rodinu bezpodmínečně miluje – můžu potvrdit. Každý den nás vítá, když přijdeme z práce. Mňouká tak, že to jde slyšet na celý barák. Nemá rád, když odcházíme z domu. A to jsou prý kočky samotářky.

Jsou nenáročné na údržbu srsti – pravda, nemusí se koupat a on se nechce ani česat. A už tak funguje sedm let bez problémů. Je to hrdé, důstojné a přírodně krásné plemeno a pro jejich odolnost k nemocem velmi oblíbené – jo jo, když chce, tak ukazuje jaký je to Pan kocour.

Díky svému divokému původu je vynalézavá a poměrně samostatná – když byl malý, byl problém ho najít v našem 2+kk. Dodnes nevím jak to dělal. 

Na rozdíl od ostatních koček se nebojí vody, dokonce ji vyhledávají – hahaaa, tady se asi stala výrobní chyba. Ano, někdy je zvědavý a jde se dívat kam mizí voda z vany. Parkrát už se stalo, že si do vany vlezl, po kotníky. A je to celkem sranda. Kdyby se mi to tak povedlo natočit… Jinak Sibiřky mají srst, která odpuzuje vodu a je samočistící. Takže opravdu nekoupat. Chlapec ví 🙂

DSCF6148

Jeho neoblíbenější činnost je válení se po někom z nás. Vyžaduje si svoji pozornost neustále a když si lehnete, okamžitě naběhne a zapne motor. Je to až neskutečné jak hlasitě vrní! Někdy je vážně otravný, ale když je člověku smutno nebo je nemocný, je nejlepší terapeut.

Takže přidám ještě nějakou fotku a jdu si s ním lehnout.

DSCF6150

No, že je kouzelný?

DSCF6149

Prý už stačí 🙂

Hezký den, Sobi

 

 

 

 

27 Comments
 • Zrzu
  Říjen 21, 2014

  nevím ze jsem na tvůj web jeste nenarazila! čoko a kočky, skvělý 🙂

  • sobi
   Říjen 21, 2014

   Děkuji 🙂

 • Petra
  Říjen 21, 2014

  Nádherné fotky a zajimavy článek. My máme mainskeho kocoura, ted na domku u rodičů – zda se mi byt hodne podobne povahy i vzhledu. Kočky mám moc rada. Zdají se mi občas vychytrale, ale prave proto jsou boží !!!!

  • sobi
   Říjen 21, 2014

   Jo jo, mainky jsou hodně podobné, jen jsou vetší a mají větší hlavu a uši. Povahu by měly mít podobnou.

 • Jana Slezáčková
  Říjen 21, 2014

  Opravdu pěkně napsaný článek, hezky jsem si početla 🙂 Doma máme teď už jednu kočičku a vím, co znamená kočičí láska. Hezký večer

  • sobi
   Říjen 22, 2014

   Děkuji. Navíc ho miluje každý, kdo ho viděl. Teda, musel se mu dotyčný líbit 🙂 a potom to byla láska.

 • Dejnicka
  Říjen 22, 2014

  Nic si z toho nedělej, náš kartouz ten svůj popis taky nečetl:-D Nebo četl a schválně dělá všechno naopak:-D
  Alex je fakt velký fešák a ví to o sobě;-)

  • sobi
   Říjen 23, 2014

   Děkuji. Myslím, že je to všude stejné a nebo hodně podobné.
   Jo jo, on je děsně namyšlený, když chce a předvádí se, když ví, že to jako udělá dojem 🙂 třeba na sousedku, která ho miluje.

 • Big_sweet_patootie
  Říjen 22, 2014

  Já bych tady nejraději napsala nějakou hatmatilku, kterou se žvatlá na mimina, protože já kočky zbožňuju!!! Měla jsem v Praze jednu nalezenou v garsonce, ale jak přišlo jaro, začla dělat bordel a nudit se, takže putovala k rodičům a naší druhé kočce. Teď je spokojená a oběma kočkám říkám „tlustí lemuři“, jak je naši vykrmili. Já až budu velká, tak bych chtěla Mainskou mývalí nebo tak něco – mám slabost pro chovatelskou stanici Gate Amado (teď mají nová koťátka na facebooku, úplně ňuňu)
  Příští víkend je v Praze světová výstava koček! Přítel bere Ventolin 😀 a jdeme! Takže to zas budu mít vizitek atd.

  • sobi
   Říjen 23, 2014

   Deni a představ si, že já jsem kočky nějak neměla ráda. Jak se toulají po venku a jsou špinavé a vtíravé…ale Alex (teda ještě jsme předním měli Alexandra – ale ten měl nějakou vadu, tak jsme ho museli nechat utratit…děsný) to všechno změnil. Je to úplně jiné a super mít někoho doma, kdo se na tebe těší.
   Tak výstavu si užij, určitě tam bude vystavovat i kamarádka, co má chovnou stanici Sibiřek. Vědět do dřív, tak jedu taky. Takže dělej fotky, jasný?

 • Lucie M.
  Říjen 22, 2014

  Úžasné fotky, Alex je úplně nádherný kocourek. Nejde si jej nezamilovat 🙂

  Realash Giveaway ♥

  • sobi
   Říjen 23, 2014

   Děkuji. A všechno mu vyřídím 🙂

 • Aja
  Říjen 22, 2014

  Nádherný kocourek, to je poprvé, kdy někde čtu, že je kočka fixována na paníčka, myslela jsem si spíš, že kočky obecně mají páníčky „na háku“. Tahle nějak jsem si představovala kocoura Modroočka, když jsem byla malá. A propos, máme stejně staré „děti“, Nikča je taky 07 :-))) PS. krásné fotky, jste oba fotogeničtí 🙂

  • sobi
   Říjen 23, 2014

   Aji, tak jako vycvičil si nás, ne že ne! Hlavně teda Raďu 🙂 ale chová se tak trochu jako kočkopes.
   Noo, já mám výhodu, že to moje dítě už má pubertu skoro za sebou a tebe to teprve čeká 🙂
   Hezký den a děkujeme za kompliment.

 • Bebe
  Říjen 23, 2014

  Nádherné fotky! <3 🙂
  A jak tak čtu, tak jsou všichni kočičové stejní, ať jsou ze Sibiře, nebo od sousedů přes ulici 😀
  U nás je oblíbené místo taktéž topení. Nebo hop a skok na kohokoli, kdo se zrovna nachází v horizontální poloze na gauči. Aspoň že kočič pěkně hřeje 🙂
  Bebe

  • sobi
   Říjen 23, 2014

   Díky Bebe!
   Jo jo, horizontální poloha a jsme jasní 🙂 a hřeje úžasně, to máš pravdu.
   Všude to bude stejné, ony ví jak si nás vycvičit.
   Hezký den.

 • Hubatá žába
  Říjen 23, 2014

  Sabinko, čumim jako puk, pocházíme s kocourem ze stejného města:))

  • sobi
   Říjen 23, 2014

   Juuu, tak ja mu to vyřídím 🙂

 • Sabina
  Říjen 24, 2014

  Já se přiznám, že kočky nějak nemusím, navíc jsem na ně alergická, to ten vztah nezlepší. Ale Tvůj Alex, to je kočičák k pohledání. Fakt frajer!

  • sobi
   Říjen 25, 2014

   Sabi, jedinou alergii kterou mám je na kočky 🙂 ale jsem v pohodě!
   Že prý děkuje a místo toho svého divného chlupáče si máš prý raději pořídit taky kočku 🙂

 • Sororessa
  Říjen 25, 2014

  Takový mazel!! Strašně ráda se na něj dívám 😉 Je skvělý a nejraději bych takovou kóču měla sama!! 🙂

  Sororessa
  Zveme vás na naši giveaway! 😉
  A.

  • sobi
   Říjen 25, 2014

   Tak honem pořídit. Kamarádka ma chovnou stanici, v Praze.

 • BeautyKoktejl
  Říjen 26, 2014

  No jo, Alex, to je kus 🙂 Škoda, že já se s naším Luckýskem nemohu kvůli alergii a astmatu takhle mazlinkat 🙂 A máš pravdu, je to model. Lucky ten mi vždy stihne zdrhnot a to není nijak moc na pohyb 🙂

  • sobi
   Říjen 26, 2014

   Blani, je vzlaštní, že já mám stejný problém a Alex mi nevadí…je to škoda 🙁
   Tak on už se naučil, že chvíli vydrží a potom mu dám zase pokoj 🙂

 • evie
  Říjen 29, 2014

  mimo iného je neskutočne fotogenický:)

 • maybeitsbaby
  Listopad 3, 2014

  Alex je prostě brněnský frajer! :o* miluju kočky! Až mi to někdy přijde přehnaný. Bohužel teď už nějaký čas kočičky nemáme, mívali jsme 4, to bylo nejlepší. Už se nemůžu dočkat jara, protože to snad bude mít maminky kočička koťátka…budu nejšťastnější, až ji jedno odnesu domů 🙂

  • sobi
   Listopad 3, 2014

   Už se těším jak budeš dávat fotky na insta.
   A vyřídím mu to!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *