Meet Matt(e) Ador.

By Neděle, Červen 18, 2017 5 Permalink 8

Ahoj všichni!

Paletkový a stínový závislák se hlásí :) s novou kráskou od theBalm – Meet Matt(e) Ador. Vlastně, je to fešák, tak nějak neškodný, ke všemu je vegan a miluje zvířata. Tak si říkám, co víc si přát? Snad jen to, aby z vás každé ráno udělal neodolatelnou!_DSC4817

Upřímně, moc práce k tomu nepotřebuje. Stačí mu kvalitní štětec a trochu fantazije. S pomocí Meet Matte Adora vykouzlíte jemné líčení, smokey klasiku nebo klidně i divočinu :) . Jde to hladce, protože všechny stíny jsou skvěle pigmentované, parádně spolu fungují a pokud se vám bude zdát, že potřebujete trochu lesku, není problém zavolat na pomoc jiné krasavce – zatím jsem neměla problém, že by si nerozuměl s jinou značkou. Ovšem pokud rády nosíte výrazné rtěnky, matné stíny jsou ideální základ._DSC4810Paletka je vkusně poskládaná, barvy se navzájem dobře doplňují, ale fungují i samostatně, stejně tak jako základ (podklad) výraznému líčení. Možnosti jsou neomezené, chce to jen trochu fantazije, jak už jsem zmiňovala na začátku. Já je ráda používá i jako linky, hlavně spodní řadu fešáků. Při kreslení linek je nutné dávat pozor – dobře oklepat štěteček, dát pod oči třeba tamponek, protože stíny poměrně dost práší a jak jsou hodně pigmentované a hlavně opravdu velmi dobře drží… Tak na kůži prostě drží a drží… A proto se vám může stát, že budete mít monokly pod očima, jako jsem měla já :) Naštěstí o nic nejde, vlhčený ubrousek to vyřeší. Pokud jste zvyklé dávat makeup jako první, budete muset prostě opravovat. Linky můžete kreslit i za mokra, prašnost se o něco sníží a hlavně budou krásně výrazné a syté._DSC4832Zleva: Matt Russo, Matt Bernard, Matt Munoz, Matt Jones, Matt Williams, Matt Johansson, Matt Soto, Matt Borski a Matt Lee.

Přemýšlím, zda je něco, co bych paletce vytkla. Jediné co mi vadí, je poměrně velká prašnost tmavých stínu. Ale na druhou stranu nic, co by vybočovalo z normálu ostatních značek. Matné stíny vždy práší, ale prašnost ovlivníte aplikací a použitým štětcem. Ale pořád jsou to jen stíny, ke všemu matné, takže náprava je velmi rychlá a nezbolestná. A tak, pokud bych měla hodnotit procenty, paletce fešáků dávam 96%. Je krásná, jednoduchá a přesto není nudná. Stíny skvěle drží, i bez báze, neslévají se, neztrácí na intenzitě (pigmentu). Paletka obsahuje i poměrně velké zrcátko, takže si můžete krasavce vzít s sebou na cesty a v pohodlí se nalíčit. Říkám to, Meet Matte Ador je prostě skvělá paletka!

Paletku můžete koupit na e-shopu nebo v parfumerii Douglas. Líbí? Co na ni říkáte?

Napiště mi, zda máte rády matné stíny a proč? Ráda si přečtu vaše oblíbené.

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka :)

Liquid Matte Lips.

By Neděle, Červen 11, 2017 3 , Permalink 7

Ahoj všichni!

Dnešní článek bude hlavně pro milovnice rtěnek. Tekutých rtěnek! Je jich všude hodně, jako by někdo roztrhl pytel a rozsypal je na nás :) a teď se směje, jak nevíme, kterou si vybrat…on je to opravdu oříšek. Sama jsem do toho spadla, pořádně! Stále jsem měla pocit, že potřebuji další a další. Takže jsem kupovala všechny možné i nemožné.. A někdy před pul rokem napsala přehled. Tak pokud stále tápete, třeba vám alespoň trochu pomůže._DSC4788

Ovšem dnes se budeme bavit o novince Liquid Matte Lips od Gosh Copenhagen. Rtěnka má klasický pěnový aplikátor, velmi přesný a velikostí tak akorát :) prostě nebudete potřebovat konturku či štěteček, aplikace vám půjde sama od ruky. Mám poměrně světlé rty a nemám žádný problém, nepřetahuji, rtěnka se nerozpíjí. Ale jedno pozor tady je! Jak jsem do všeho hrrrrrr, tak jsem samozřejmě hned pořádně namočila apikátor do barvy (rtěnka je hodně pigmentovaná), na nic jsem nečekala a rtěnku jsem ještě hezky obtiskla na spodní ret. Hrůůůůůza! Měla jsem pocit, že už rty od sebe neodlepím. Takže jsem začala znovu, hezky pomalu a přecizně. Rty jsem odlíčila – rtěnka jde dolů dobře i odličovacím ubrouskem. Nabrala jsem barvu, otřela a lehkou rukou přenesla na horní ret. Super. Musím říct, že když odhadnete kolik, jde to hladce. Potom jsem chvíli počkala, až vrstva zashne a apikovala jsem na spodní rty. Zase jsem chvíli počkala a…teď jsem si troufla rty o sebe otřít a prostě nic! Žádné lepení, drolení čí cuckování. Prostě a jednoduše paráda! Takže je nutné dávat pozor a raději aplikovat více tenkých vrstev. Při velkém množství nemusí produkt dobře zaschnout.

Aplikaci máme za sebou a teď jak je na tom rtěnka s výdrží? Pití zvládá bez jakékoliv změny, svačinu v pohodě. S hlavním jídlem je to horší, „ojíte“ ji pěkně od středu rtů. Ale dá se dobře opravovat. Zde opět pozor na zasychání, aby vám rtěnka nelepila. Jak zaschne, drží. Celý den se mnou nedá, což je u mě většinový problém. Hodně záleží jak pijete, jíte. Já sním každou rtěnku :) .

Na denní nošení je velmi komfortní, rty nevysušuje. Nedělá žmolky, cucky či jinou neplechu. A když ji dobře nanesete, nebudete o ni ani vědět.

_DSC4835zleva: 005 red carpet, 006 Berry me, 007 nougat crisp a 008 Arabian night.

Rtěnka má speciálním složení, které vyhlazuje a zkrášluje povrch rtů, zvyšuje průtok krve v kapilárách, a tím podporuje mikrocirkulaci v pokožce. Rty jsou opticky vyhlazené, bez rýh a jemných vrásek. Na kolik tohle vše funguje, netuším. Ale pravdou je, že rty jsou krásně hladké a na pohled vypadají plnější.

Koupíte ji ve Fann. Doporučená cena je 349,-Kč a teď, v rámci Festivalu péče a líčení je se slevou 20% za 279,-Kč. Seženete ji v osmi odstínech a každý stojí za vyzkoušení. Sice nepřekoná oblíbené Ultra HD od Revlon, ale zdá se, že jim šlape na paty.

Napiště mi, zda jste již žkoušely nové Liquid Matte Lips od Gosh Copenhagen nebo se na ně teprve chystáte?

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka :)

Letní paletky

By Úterý, Červen 6, 2017 5 , , Permalink 9

Ahoj všichni!

Léto je v plném proudu. Osobně z toho nemám radost, ale na druhou stranu si říkám, že existují i horší věci než propocené šaty a otrávený obličej :) Takže si léto tak trochu užívám i já a to v podobě barevného líčení. Kdy jindy vyvětrat výrazné stíny či linky? A proto vám dnes představím své nejoblíbenější paletky. Dvě jsou opravdu výrazné a zábavné. Jedna se zdá na první pohled nudná, ale jakmile ji zkusíte, nemůžete jinak. _DSC4778

Gosh Contour´n Strobe Kit 001 Ligh, M.A.C. Red-Hot Times Nine a Smashbox Cover Shot: Ablaze Eye Palette.

Přemýšlím, jestli je nutné, abych se nějak moc rozepisovala. Psaní mi poslední dobou moc nejde. V hlavě mám sice hromadu témat, napsáno asi padesát článku, ale jak vidíte, skutečnost je jiná. Občas mi to moc chybí, ale věci se poslední dobou ubíraly jiným směrem…Ale jak se říká, není všem dnům konec, třeba bude za pár dní vše jinak a opět budete mít pravidelné články (což bych byla ráda i já).

Ale zpět k paletkám. Barevné stíny miluji už roky, takže jak spatřila světlo světa paletka Red-Hot Times Nine, byla jsem jasná :) . Prostě jsem ji musela mít a bylo jedno, že mám doma hromadu dalších stínů, které teď budu zanedbávat. Paletka mě opravdu hodně baví, má krásné syté barvy, které vypadají skvěle přes celé víčko či jako linka. Ano, stále ráda používám stíny na linky, baví mě to – rychlá aplikace, možnost jednoduché opravy, tak proč ne?! Všechny odstíny mají skvělou pigmentaci. Práší podle finiše. Matné jsou víc neposlušné, Satin jsou bez problémů (můj nejoblíbenější finiš u Mac) a frost paradoxně práší víc za mokra. Parádně se doplňují, nejsou nudné a každý den vám pomůžou vykouzlit úplně jiné líčení. A pokud nebudete mít náladu na barvy, sáhnete po For Your Pleasure a je to!_DSC4764Zleva: Vanilla – broskvová slonovina s leskem (Velvet), For Your Pleasure – tlumená neutrální růžová (Matte), Get Closer – tlumená žluto-oranžová (Satin), Carnal Charm – zářivá červeno-žlutá (Matte), Bijou – zářivá růžovo-modrá (Matte), Fuchsia Fury – střední růžovo-červená (Satin), Frock Talk – višňová (Frost), Shadowy Lady – tmavě švestková (Matte), Lover In Me – tmavá královská modř (Satin).

Tak co na ni říkáte? Barvy na léto jako stvořené.

Smashbox Cover Shot: Ablaze Eye Palette. Malá skladná kráska. Koupila jsem si ji tak trochu na popud jedné blondýnky :) protože já rozhodně další stíny nepotřebuji. Ale tuhle paletku jsem potřebovala, tak to je. Ke všemu jsem měla pocit, že takové barvy ještě nemám. Přemýšlím, ale asi opravdu nemám…

A jaké že jsou stíny? Všechny mají super pigmentaci, jen mě překvapilo, že v testeru byly víc „máslové“. V paletce rozhodně víc práší a trochu se drolí. Ovšem nic, co by vybočovalo. Co opadá pod oči, odstraníte s naprostou lehkostí, nestane se vám, že byste měly zabarvený obličej či šmouhy. Dobře se stínují a barvy spolu krásně splynou, ale mám pocit, že při „blendění“ ztrácí na intenzitě. Musím přidávat, což mi vadí, ráno se počítá každá minuta. Ale barvy jsou to tak krásné, že jim to odpouštím.

_DSC4767Zleva: Relaxed a Moccasin – větší stíny, zřejmě na stínování a rozjasnění. Siesta, Nirvana, Delirious, Torch, Throwback a Dark Horse.

Konturovací paletka Contour´n Strobe Kit 001 Light od Gosh obsahuje rozjasňovač, tvářenku a dva konturovací pudry. Paletka je velmi multifunkční a proto jsem si ji okamžitě zamilovala. Nejen, že má velmi jemný rozjasňovač, který bude slušet každé z vás a bude skvělý i pro ty méně odvážné, ale obsahuje krásný a jemný odstín tvářenky, která je super i jako oční stíny. To stejné platí i pro oba konturovací pudry – můžete je použít nejen na konturování tváří, ale i jako bronzer a oční stíny. S paletkou si vystačíte v horkých letních dnech, žádný jiný produkt nebudete potřebovat :) . Skvělá je i na cesty, jen mi trochu vadí absence zrcátka. Všechny odstíny jsou dobře pigmentované, prašnost je minimální. Na tvářích drží celý den, na očích i bez báze (já ale nemám mastná víčka) také. Nevím, co bych měla jiného napsat, než že je prostě MUST-HAVE! K dostání je ještě ve tmavším provedení. A pozor, obě paletky můžete vyhrát. Stačí jen sledovat můj IG a zúčastnit se soutěže.

_DSC4765Zleva: rozjasňovač, tvářenka a konturovací pudry.

No, tak to bychom měli! Co na ně říkáte?

Budu ráda, když mi do komentáře napíšete, která paletka se nejvíc líbí vám. Nebo klidně váš must-have kousek na léto.

Mějte hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka :)

Dokonalé makeupy, část V.

By Čtvrtek, Duben 20, 2017 1 , , Permalink 15

Ahoj všichni!

Po delší odmlce (je to skoro rok!) pokračování série „Dokonalých makeupu“. Trochu se stydím, protože za tu dobu jsem vyzkoušela hromadu produktů a skoro o žádný jsem se nepodělila. Takže dnes mám pro vás hned tři! Revlon – Photoready Insta-fix, odstín 130 Shell Coquillage, theBalm – balm Shelter, odstín Lighter than light a M.A.C – Next to Nothing, odstín Light.

DSC03465Makeupy jsem dostala k testování, nějaký čas jsem je zkoušela a konečně vám můžu napsat své dojmy. A také je porovnat, i když se jedná pokaždé o zcela jiný produkt. Jedno mají ale společné, jsou velmi jemné a na pleti přirozené. Takže pokud máte problematickou pleť, zde si nevyberete.

DSC03462

Zleva: Revlon, theBalm a M.A.C. Na swatche jsem použila silnou vrstvu – alespoň trochu poznáte konzistenci produktů.

Revlon: vždy jsem si myslela, že všechny ty tyčinky jsou stejné a ve výsledku úplně k ničemu. Že mastí pleť a stejně nic nezakryjí. No, trochu jsem se spletla. Revlon není v žádném případě mastný, při kontaktu s pletí se promění v pudrový produkt. Ovšem s krytím jsem se moc nemýlila. Bojuji se zapracováním do pleti. Někdy mi dobře funguje štětec, někdy houbička. Ale pokaždé spotřebuji hodně produktu a výsledek je stále velmi přirozený. Raději si ho schovám na léto a uvidíme jak se bude chovat. A jak dlouho vydrží? Ráda bych napsala, že alespoň do oběda, ale já nepoznám, kdy na pleti stále je a kdy už ne. Proto ho používám jen na čelo a na lehké zatónování zbytku obličeje, potom přidám pořádnou dávku korektoru nebo jiný lehký makeup. Pokud máte doma insta-fix, dejte mi vědet jak nejlépe přenést barvu na obličej. Já to moc neumím…Koupíte ve Fann, cenu si bohužel napamatuji :( .

theBalm: musím říct, že jsem se na Balm Shelter moc těšila. Je lehký, nadýchaný a velmi příjemný. Jako byste si na pleť nanesly jen tónovací krém. A přesně tak se i chová. Na pleti je neviditelný, nekryje žádné nedokonalosti, v podstatě pleť jen sjedností, rozzáří. Takže pokud máte na obličeji žilky nebo dokonce pupínky, asi vám ho nedoporučím. Ale je tady jedno ALE –  zjistila jsem, že se skvěle hodí jako podklad pod makeup – prodlouží výdrž jakéhokoliv makeupu a vůbec nepotřebuji pudrovat a přidávat korektor. Což je pro mě skvělé, pudry nemám moc v lásce (i když, teď mám nový next to nothing a ten miluji!). Na pupínky budete potřebovat korektor a je jedno zda tuhý či tekutý. A jak dlouho vydrží na pleti? Používám ho hlavně jako podklad, takže výdrž jako takovou nevím. Ale jako podklad drží a funguje skvěle a prodlouží každý použitý makeup. Výjimečný je svou velikostí 64ml. Viděly jste tak velký makeup? Koupíte v parfumerii Douglas, cena 569,-Kč.

M.A.C: absolutní hvězda posledních dní! Miluji ji ho. Po první aplikaci jsme nebyli kamarádi, ani náhodou. Druhá aplikace byla velmi nesmělá, třetí se nesla ve znamení spokojenosti. Makeup je velmi lehký se zvláštní texturou – takové hutnější lepivé BB. Ale lepivý je jen při prvním kontaktu s pletí. Když vezmete houbičku (pro mě je nejlepší výsledek s Real techniques) a lehkou rukou zapracujete do pleti, veškeré pochybnosti a pocit lepkavosti jsou najednou pryč. Získáte krásnou pleť, která září a je plná energie. Ale pozor, opravdu musíte vychytat aplikaci. Pokud rády nanášíte makeup prsty, tak Next to Nothing není vhodný kandidát. Krytí je slabé, pleť ale krásně sjednotí a zakryje červená místa. Dá se dobře vrstvit, narozdíl od předchozích makeupu, ale intenzitě to moc nepřidá. Na větší nedokonalosti musíte vzít korektor. Občas mám problémy s očním krémem, makeup na něm dělá trochu „cucky“. Ovšem nic co by nešlo napravit. Pro dokonalý vzhled pleti se doporučuje použít pudr Next to Nothing – spolu vykouzlí dokonalou pleť, která vydrží celý den! Přirozená, krásná. Koupíte zde nebo v prodejnách MAC, cena 820,-Kč.

Nemusím dlouho přemýšlet, ale jasný vítěz je M.A.C. theBalm bude super pomocník na léto, pokud ho smícháte s lehkým krémem. Ale pozor, opět jen pro pleť bez pupínků… A Revlon? Asi na takové to rychlé šup šup a jde se k vodě!

Budu ráda, když mi napíšete, zda máte odzkoušený některý z makeupu. A samozřejmě ten váš nej!

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka :)