Oblíbená hudba

By Sobota, Říjen 18, 2014 12 , Permalink 9

DSCF6110

Ahoj všichni!

Dnes to bude úplně nekosmetické. Musím si přece něco nechat do zásoby, to se rozumí 🙂 a navíc kromě kosmetiky si také moc ráda pouštím hudbu. Ráno bez ní by bylo velmi obtížné, i když se přiznám, že mi vstávání nedělá zrovna potíže. Ale když vidíte toho chlupatého kocoura, jak se rozvaluje místo vás, tak si občas řeknu, že tohle teda není fér…a tak mě prostě hudba tak nějak nakopne a vždy se mi u ní lépe maluje/líčí/šminkuje (každá tomu říkáme jinak).

Vyrůstala jsem v době kde se všude hrál Oceán, Žentour, Tublatanka, Láďa Křížek… a začínaly takové hvězdy jako U2, Depeche mode aj. a stále se mi tahle hudba líbí a od DM máme doma snad všechna CD. Ano, i v dnešní době si kupuji CD, hlavně teda můj muž. Ovšem nemám přímo vyhraněný vkus, že by se mi líbil jen rock a nebo vážná hudba. Ale nečekejte, že malá slečna, které poslouchala donekonečna na desce Viktora Sodomu 🙂 – a teď to mám v hlavě: „Otoč se má milá dozadu, sedí tam papoušek Kakadůůů“ (fakt super!) a to bylo klidně i 20x po sobě – přesedlá nějak výrazně k dnešní moderně. To asi ne. Jo a ještě jsem milovala písničku k Večerníčku. Znáte to? Jak se jmenuje? „Dříve než Vám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíte Večerníčka jak se uklání..(teď nevím), dobrý večer, dobrou noc, zamává čepičkou. Z kouzelných hromádek, hází lístky…“ kdyby si tak člověk pamatoval důležitější věci 🙂

Desky doma, bohužel nemáme, tak představím momentálně nejposlouchanější CD. Výběr je vždy podle nálady a vážně nemůžu říct, že bych poslouchala jen jeden žánr. Mám období, kdy si pořád dokola pouštím Haberu a vzpomínám na pubertální léta s kamarádkou a potom mám zase období, kdy si pouštím pokaždé něco jiného, klidně i Nine Inch Nails a nebo Marilyn Manson 🙂 A kdybych si musela vybrat jediné, tak určitě řeknu – 80.léta. Jediné, co opravdu nemusím, je dechovka. Když mě chcete vytočit, stačí pustit…

DSCF6112

Takže výběr :

Sam Smith, In The Lonely Hour – dostala jsem, jen tak. A zaujal. Nečekala bych, že budu poslouchat zrovna tohohle mladíka 🙂

The Secret Life of Walter Mitty soundtrack – film je naprosto úžasný a hudba samozřejmě také. Jednu dobu bylo tohle CD jasná volba jako budíček.

True Blood soundtrack, volume 3 – snad jediný seriál, který jsem viděla všechny díly a všechny série. Tohle CD je nejlepší ze vše sérií. (myslím, že všechny ani nejdou sehnat)

Massive Attack, Mezzanine – miluji ho už roky…nemám co jiného dodat.

LateNightTales, Music For Pleasure – jednoho dne jsem vešla do Bontonlandu a hrálo tam něco, co mě vážně zaujalo…a odnesla jsem si domů tohle CD. Skvělá relaxace.

Michael Franti & Spearhead, All People – pokud chcete poslouchat něco hodně pozitivního, doporučuji. Ostatní CD už nejsou tak dobrá a pohodová (alespoň ne pro mě)

 

Nejoblíbenější interpret a to se nemění, je George Michael. Ovšem Last Christmas ze srdce nenávidím. Koncert v Praze byl pro mě úžasný zážitek.

Nejoblíbenější skladba/píseň Bed of Roses od Bon Jovi.

 

A, pokračování někdy přístě…

 

Budu ráda, když mi napíšete jaká hudba se líbí vám. A zda si kupujete CD a nebo si myslíte, že je to zbytečnost/ přežitek.

Mějte hezký den, Sobi

 

12 Comments
 • Martina Fraňková
  Říjen 18, 2014

  Pod vlivem koncertu teď sjíždím celou Lucii, syn nám koupil komplet na cd. Od GM nejvíc miluju Praying for time. A ano, Last Christmas je hodně brrrrrr. DM je klasika, z novějších mám hodně ráda cd Playing angel. Cd mi kupuje syn k narozeninám nebo k vánocům. Po pár pivech většinou vyřvávám Dnes mám rande so svojim mestom od Tublatanky, případně Advertising space od Robbíčka nebo Laura non chè od Neka:-)

  • sobi
   Říjen 18, 2014

   Opět si mě pobavila 🙂

 • Barb
  Říjen 18, 2014

  Ha, zjevně jsme vyrůstaly ve stejné době! 🙂 Já se poslední dobou nostalgicky vracím k Roxette, hudbě mého dětství. Loni mě zaujalo vánoční swingové album Robbieho Williamse a i když Vánoce fakt nemusím, už se těším na advent, až jej budu poslouchat.

  • sobi
   Říjen 19, 2014

   Já Roxette doslova nenáviděla. Když je moje dobrá kamarádka asi v osmé třídě děsně „žrala“ a tak jsme se pořád dohodavaly. Ale jak jsem byla starší, našla jsem si od nich oblíbené písničky.

 • Nikita
  Říjen 19, 2014

  Za waltera mittyho palec hore, film uzasny a soundtrack to jen podtrhl 🙂
  A soundtrack k true blood jsi ma krevni skupina, ps. Treti serie byla nej 🙂
  Hezky den preji

  • sobi
   Říjen 19, 2014

   To jsem ráda, zatím jsem nenatrefila na nikoho, kdo by Waltera viděl, natož chválil hudbu. Tak třetí sérii si už vůbec nepamatuju, sledovala jsem to vše hned od začátku, takže už je to nějaký ten rok.

 • Lucka
  Říjen 19, 2014

  Pamatuju si,že moje mamka poslouchala Depešáky ,na magnetofonu a já s barbínou na tom tančila. Vzpomínám ráda i na písničku S nohami nastole…. 😀 Děkuji za oživení krásných vzpomínek 🙂

  • sobi
   Říjen 19, 2014

   Jé, to je hezké. Já barbínu neměla, ale taky hráli z gramofonu.

 • maybeitsbaby
  Listopad 3, 2014

  Máš super vkus. Pro mě by bez hudby neexistoval život…fuj, jen si to představím a je mi smutno. Tak to má asi většina lidí. Proto si mě moc potěšila tímhle článkem. Neustále si zpívám a asi tím lezu na nervy spoustě lidem, ale co :o) Já naprosto miluju Coldplay, U2, Depeche Mode, FooFighters a Madonnu….tu pod vlivem mojí mamky, protože mi tu jsem měla v uších stále snad od tří let 🙂 Mám strašně ráda soundtracky a Cafe Del Mar je moje relaxační hudba, ale ne všechny, je jich už hodně, všechny ani neznám. Mám asi radši klidnější hudbu…
  Často jezdíme na koncerty…že jsme nebyli na GM mě moc mrzí. Přiznám se, že mi nějak utekl. Nejlepší koncert a myslím, že už to asi nic nepřekoná, byl Coldplay na Slávii. Naprosto výjimečný zážitek a nejde s nimi srovnat žádný jiný koncert, který jsem viděla a že už jich bylo dost.
  Moje slabost je ještě francouzka Mylene Farmer…jestli jí neznáš, doporučuju její starší věci. Určitě nějaké znáš a ani nevíš, že ty písničky jsou od ní.
  Co mi leze celkem na nervy jsou písničky v rádiích.
  Uvědomila jsme si, že mi fakt chybí povídat si s někým o hudbě…chjo…

  • sobi
   Listopad 3, 2014

   To jsem ráda, že se ti článek líbí. Zrovna tebe jsem myslela jako svoji krevní/hudební skupinu 🙂 a takže máš taky super vkus! 🙂 jak jinak.

 • Elena
  Listopad 23, 2014

  U mě vede jednoznačně jazz 🙂

  • sobi
   Listopad 23, 2014

   Ten mám taky ráda!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *