Parfumerie – bonus systém, ceny

By Sobota, Září 27, 2014 24 , , Permalink 12

Ahoj všichni!

Na tento článek mě tak nějak přivedla moje milá @bonnyandbondgirl. Pokusím se alepoň trochu porovnat ceny a přiblížit bonusový systém nejznámějších parfumerií – Sephora, Marionnaud a Douglas. Všem ženám, dívkám, které rády chodí do Fann se omlouvám, ale stále mi nepřirostla k srdci. Když vstoupím do Fann na Svoboďáku mám pocit, jako by se čas zastavil…a vždy odcházím s pocitem, že jsem se nemýlila.

Sephora nabízí při založení klubové karty výhody v podobě 10% slevy – buď za 4 nákupy a nebo za 650bodů (7Kč=1bod). Pokud uskutečníte za den více nákupů, do bonusu se započítává pouze jeden nákup (netuším který). Sleva 10% je poněkud směšná, když si uvědomíte, že je možné vyplněním dotazníku na stránkách Sephory získat slevu 15%! na příští nákup. Platí pouze 1x za měsíc. Navíc v Praze v Palladium mají 20% snad pořád, v Brně velmi často. Pokud jste stálý zákazník a holky Vás znají, slevu získáte i tak. Proto mi tento bonusový systém příjde dost „uhozený“ i když nakupujete, tak stejně nemáte vlastně žádnou výhodu oproti ostatním. Za mě teda velký mínus pro Sephoru.

 

Marionnaud nabízí při založení věrnostní karty poukázky v hodnotě 250Kč (50Kč=1bod) po dosažení 100 bodů. Při vstupu do věrnostního programu obdržíte jako bonus ZDARMA minimálně 50 bodů. Při všech nákupech v Marionnaud Parfumeriích den před, po a v den Vašich narozenin dostanete jako dárek dvojnásobný počet bodů (50Kč=2 body). Při nákupu lze uplatnit libovolný počet poukázek. V průběhu roku jsou dost časté slevy 20% zasílané prostřednictvím sms. (V Olympii Brno sleva 20% většinou, když má Sephora) Marionnaud se za poslední roky jen zlepšuje, za mě velké plus.

 

Douglas nabízí při založení karty poukázky v hodnotě 200Kč (20Kč=1bod) po dosažení 200 bodů. K narozeninám dostanete Narozeninový voucher se slevou 10 % ( údajně i na Váš e-mail v den narozenin). Poukázky lze uplatnit na jakýkoliv nákup, maximálně však 4ks. Měly by platit i na zboží ve slevě a akce (ne vždy to ale funguje). Vadí mi, že Douglas nenabízí 20% na celý sortiment v průběhu roku. Slevy mají pouze na Nákupy Elle a Dny Marianne. V Douglas najdete skvělé značky, jako je Bobbi Brown, Collistar, Armani. Ovšem jejich „přístup“ je za poslední dobu spíš negativní, za mě smíšené pocity.

 

I přesto, že všechny zmiňované parfumerii nabízejí stejný sortiment a značky (výjimku tvoří exkluzivní značky), nevím jak je to možné, ale ceny stejné rozhodně nejsou. Uvedu příklad Sephora vs Marionnad.

 

Poslední dobou jsem si opět oblíbila značku Chanel a u toho krásného stojanu bych dokázala stát i hodiny a tak jsem si musela všimnout, že ceny se podstatně liší.

Chanel stojan Sephora – Joues Contraste Powder Blush – 1300Kč, Les 4 Ombres Multi-Effect Quadra Eyeshadow – 1710Kč, Le Volume de Chanel Macsara – 1070Kč, Vitalumiere Aqua Foundations – 1360Kč, Le Vernis Nail Colour – 800Kč. Novinka od Dior – Diorskin Star Foundation – 1340Kč, v Brně 1500Kč. Novinka od Guerlain – Kiss Kiss Shaping Cream Lip Colour – 980Kč.

 

Chanel stojan v Marionnaud – Joues Contraste Powder Blush – 1199Kč, Les 4 Ombres Multi-Effect Quadra Eyeshadow – 1559Kč, Le Volume de Chanel Macsara – 959Kč, Vitalumiere Aqua Foundations – 1259Kč, Le Vernis Nail Colour – 729Kč (starší kolekce i 699Kč) Novinka od Dior – Diorskin Star Foundation – 1459Kč. Novinka od Guerlain – Kiss Kiss Shaping Cream Lip Colour – 999Kč.

 

Když jsem zmínila novou rtěnku od Guerlain, tak musím říct, že určitě neodolám a jednu budu muset mít. Úžasné rudé odstíny! Pro mě must-have 🙂

Další must-have byla úžasná paletka Les 4 Ombres Multi-Effect Quadra Eyeshadow – 232 Tissé Vénitien, kterou jste mohly vidět minulý týden na instagramu. A přibyla k ní tahle kráska.

DSCF5803

Tvářenka – Joues Contraste Powder Blush – odstín 160 Innocence.  Má příjemnou vůni a skvělou pigmentaci s jemným třpytem. Ovšem nic výrazného. Určitě vhodná pro všechny bledulky.

 

Věřím, že jsem Vám alespoň trochu pomohla ušetřit nějakou korunu. Vetšinou jsou parfumerie kousek od sebe a tak není problém si zajít pro ten „levnější“ kousek.

Já osobně mám nejraději Sephoru. Holky jsou v Brně moc fajn, kamarádské a umí poradit. Nakupuji tam ale pouze exkluzivní značky a pro ostatní chodím do Marionnaud, převážně v Olympii, protože je zde příjemnější obsluha. Občas zavítám do Douglas pro Bobbi Brown a dříve hodně pro Collistar. Ano, všude si najdu to svoje 🙂

 

Která je vaše nejoblíbenější parfumerie/prodejna?

Chanel – máte/nemáte rády tuhle značku? Jaký kousek byste chtěly ve své sbírce?

 

 

 

24 Comments
 • rosslyn
  Září 27, 2014

  Ahoj, já mám nejradši Marionnaude. Nikdy a nikde jsem se nesetkala s nepříjemnou prodavačkou, jejich informace mi xkrát přišly vhod, opravdu tam chodí člověk s hezkým pocitem. Sephora – vyzkoušela jsem něco z těch exkluzivek a už se toho nějak nabažila. Zbytek je dražší než jinde, takže jsem „dosephorovala“. Pak Douglas. Nesnáším. Prodavačky nepříjemné, každá vám říká něco jiného. Vrchol byl, když jsem se přihlásila na vyzkoušení Alessandro striplaků, jela přes celou Prahu na Čerňák, protože jinde to nenabízeli..a na místě mě nepříjemná čarodějnice řekla, že je sice hezké, že mám vytištěnou potvrzenou rezervaci, ale že ona je tady na živnosťák a že si neobjednala svoje zákaznice a ať si to řeším s Douglas 😀 Ano, nedivím se, že na FB stopli komentáře…

  • sobi
   Září 28, 2014

   Máš štěstí, já mám zase na prodavačky smůlu. Ovšem ve většině případů vím víc jak ony 🙂 a v Douglas to dokonce dopadlo tak, že jsem si 3x stěžovala – konkrétně 2x na stejnou prodavačku a ona to asi ví, protože když už tam příjdu, tak mi „leze do zadku“ ovšem já ji vždy řeknu, že nic nechci a pokud ano, že si najdu jinou konzultantku 🙂 Ale je tam par dobrých holek, nemůžu říct, že to stojí úlně za prd. Ale taky mám zkušenost, že mě konečně překecali ať příjdu na „líčení“ a prezentaci nové kolekce Collistar, já si udělala čas a když jsem tam došla tak slečna od zastoupení Collistar nikde a mě bylo suše sděleno, že se nedostavila! Jako to nemůžou dát vědět?

   • Dejnicka
    Září 29, 2014

    rosslyn, o nic jsi nepřišla, protože Striplac ti nanesla jen na dva nehty a zbytek nalakovala obyčejným lakem ať má jako člověk porovnání- prostě totální zhovadilost- samozřejmě, že jak šel dolů lak, šel i Striplac, protože nebudu mít dva nehty jiné, takže výdrž si člověk stejně nevyzkoušel.

 • Gayatri_cz
  Září 27, 2014

  Sephora mi taky přijde úplně trapná s tím jejich věrnostním programem, navíc na ní čtu hoooodně často stížnosti. Já obecně mám spíš stres, když do parfumerie přijdu, personál je většinou hodně arogantní, jako by byl člověk nějaká socka nebo co… A na to já jsem dost citlivá, vadí mi to. Navíc moc ani drahou kosmetiku nekupuji. Také je mi nejsympatičtější Marrionaud, koupila jsem si tam teď ten Versace parfém na svatbu:)

  • rosslyn
   Září 27, 2014

   Pocit socky mám vždy v Sephoře 😀 Nahání mě tam jak srnku i přesto, že vždy s díky odmítnu, že se případně zeptám  Já do parfumerek moc často nechodím, přece jen jsem doma s dětmi. Ale přehodnotila jsem svoje nákupní zvyklosti. Do drogerie nechodím vůbec 😀 Prášky a tak nakoupím v marketech a místo pěti make-upů mám pak doma jeden od Chanelu  A mám ze všeho hroznou radost, protože je to vykoupeno odříkáním, těšením se a taky hospodařením 

   • sobi
    Září 28, 2014

    Holky, ale tohle je všeobecně tred kdekoliv. Chce to sebrat odvahu a pokud se tam chcete jít podívat, tak prostě musíte dávát už z dálky vědět, že vy jste někdo a ta pravá, kterou tam potřebují! Však ony nejsou víc než vy! Já tam chodím v pohodě. Ale znám ten pocit. Než v Sephoře vyměnili vedení a tím pádem i personál, byla tam jedna slepice a to jsem tam prostě nemohla chodit, jinak bych ji musela zabít. Neustále jsem ji měla za zadkem a stále jsem měla pocit, že si myslí, že tam chci vše ukrást. Jediné pozitivum bylo, že jsem ušetřila 🙂 Ale zažila jsem to v Praze a vím jaké dělají nálety a jak jsou protivné. Ale když chci, umím si to užít a vrátit jim to. Chce to jen klid a věřit si, tady o nic nejde. Ale chápu, že pokud chcete poradit, tak je trochu problém…

    • Gayatri_cz
     Září 28, 2014

     No hlavně já když si tam chci něco koupit, tak pro mě to je fakt hodně peněz, takže si to vybrat narychlo, hlavně abych slečinky neotravovala, je prostě risk, že mi to pak nebude sedět atd. a když si to chce člověk pořádně ozkoušet, poradit se atd., tak to je katastrofa… 🙂

 • ilovemakeup
  Září 27, 2014

  Super uzitecny clanek, moc se ti povedl. Fann vidim jako ty a moc tam nechodim + podobne to mam s Marionnaud.. Nejcasteji chodim do parfumerie Sephora – za znackami a do Douglas – protoze ji mam nejblize.. Ty rozdily v cenach jsou mazec!:)) Ja jsem si Chanel zatim neoblibila, to malo, co jsem zkusila z dekorativky, me nijak neuchvatilo, tak treba casem..:)

  • sobi
   Září 28, 2014

   Tak já jsem Douglas měla dřív víc ráda, ale některé ty holky ve Vaňkovce – tam moc nechodíš, co? – jsou na ránu mezi oči. Ale lepší se, ovšem marketing by potřebovala změnit celá síť Douglas…a Marionnaud v Olympii, když je tam ta dobrá směna, je super.
   No a já se k Chanelu teď zase vrátila. A baví mě 🙂 jen by mohl být levnější…

 • Sororessa
  Září 27, 2014

  Máš naprosto pravdu s Fann parfumérií, nikdy jsem tam nic nekoupila a byla jsem tam celkem asi 2x.. Prostě mě ta parfumérie neláká..

  Já musím říct, že právě ze Dnů Marianne jsem z Douglasu měla velmi dobrý pocit a taky jsem tam nejvíce nakoupila.

  Sephoru nemám ráda, moc tam nechodím, vadí mi, jak se NEUSTÁLE lepí prodavačky, já chápu, že chtějí pomoct, ale když se u mě v průběhu 5 minut vystřídají 3 prodavačky, tak už mě to spíše otravuje..

  Sororessa
  A.

 • sobi
  Září 28, 2014

  Tohle vím, že je v Praze, taky jsem z toho byla v šoku – konkrétně na Chodově a tak byly tak děsně protivné, hlavně ta malá slečna u pokladny, že jsem ji to nemohla nechat jen tak 🙂 v Brně už mě holky znají a jsou vážně moc fajn, chodím tam ráda. Jen mi vadí, že mají vyšší ceny a ten bosun systém.
  Na Dny Marianne se i u nás v Douglas snažili. Já jsem tam měla svoji oblíbenou prodavačku (jinak tam nenakupuji, vždy si na ni počkám) a ta mi dokonce dala slevu jako kdybych měla Lady kartu!
  Fann je pro mě stále jedna velká tragedie. Možná je to škoda, protože jsem byla i jednou ve městě a tam to bylo celkem fajn, mají „dobré ceny“ jen ta paní, která už musela mít hodně zkušeností, věděla mnohem méně než já 🙂

 • Sju
  Září 28, 2014

  V parfumeriach nakupujem len obcas. Vacsinou som taka ta socka, ktora pride, popozera a potom to hlada lacnejsie na nete. Hanba mi.
  Ten bonusovy system tym padom vobec neriesim. Nakupujem hlavne pocas dni marianne alebo pri inych velkych zlavach, no len drobnosti. Vyslovene neprijemny personal som stretla zatial len na Vaclavaku. Inak mi pridu predavacky celkom normalne..

  • sobi
   Září 30, 2014

   A já zase přes net nerada…musím si to vše osahat 🙂 a potom to vše chci!

 • cosmeticsandthings
  Září 28, 2014

  Já chodím ráda do Sephory, jak píšeš, pokud tě tam znají, tak je i sleva. Hlavně se chovají holky dost jinak. Marionnaud mi taky moc neva, co mi vadí, že na každé prodejně v Brně mají jiné zásoby. Takže nejvíc chodím do Vaňk. Mám to nejblíž. V Douglasu to mám taky ráda, ale nakupuji tam asi ze všeho nejmíň, přijdou mi drazí. Do Fannu jak kdy. Srovnání cen se mi líbí, netušila jsem, že Sephora má ceny tak vysoké

  • sobi
   Září 30, 2014

   Holky v Sepohoře jsou fajn, předtím to bylo strašné.
   A zásoby mají jak kde. Spíš mi vadí, že ani pořádně neví co a kdy jim příjde za zboží a když se zeptám na nějakou kolekci, tak se na mě vždy dívají jak na Ježíška 🙂

 • Dejnicka
  Září 29, 2014

  Nejvtipnější je, že i jednotlivé Sephory mají rozdílné ceny. Jak to mají ostatní parfumerky jsem zatím nezkoumala, ale od oka např. Fann mám pocit, že si aspoň ceny drží. Nevím jak v Brně, ale v Praze začínám mít Fann asi nejraději- prodavačky nejmilejší a často ve vyhrazených vitrínách zlevněné věci plus s jejich kartičkou je vždy 10% sleva.
  Chanel miluju a i vizážistu, když porovnám s ostatníma značkama mají nejlepšího;-)

  • sobi
   Září 30, 2014

   Tak ten rozdíl jsme našly právě u toho Star makeupu. Já mám trochu přehled jak je to v Brně, v Praze mám napovědu 🙂
   Já prostě Fann nemusím, protože ty prodavačky tam na mě divně koukají a je tam šílené ticho a jsou prostě takové divné a nikdy neměli to, co jsem chtěla.

 • Luckka
  Říjen 30, 2014

  Přesně tak, já už taky do parfumérií moc nechodím. U nás ve Fannu prodavačky s malou znalostí sortimentu. Jako vizážistka doslova trpím, když tam vidím ty pipky s nemožným make- upem, někdy s rtěnkou na zubech. Nejvíc mě „dojímá“, když někomu vytknete jeho profesní neschopnost, tak jako argument slyšíte-“ ony nám závidí, že jsme mladééééééé“…jako kdyby to byla nějaká zásluha, nebo obor, na který studovaly pět let. Skutečně nevím, co bych jim tak mohla závidět – asi to, že tam ještě v šedesáti budou stát v sepraném triku a hlídat zkažené testery v zamčené vitríně??????……

  • Janic
   Listopad 4, 2014

   Taky mám podobné zkušenosti.Před časem jsme si taky psaly s holkami na jednom serveru na podobné téma. Jako odezva přišla reakce od nějaké „milé paní“ prodavačky z parfumérie, kde sesmolila hotovou slohovou práci asi v tom smyslu, že za prvé nás poučila, že ony nejsou povinny nám dávat vzorečky , parfémy mají zamčeny, protože se hrozně krade, pak omluvila všechny nedostatky své i svých kolegyň, kde zdůraznila, jak jsou vlastně všechny milé a ochotné, načež nás nařkla, že jim vlastně závidíme krásu a mládí. Nakonec jako bonus nás zpražila zato, že po tom všem radši nakupujeme parfémy i vzorečky na internetu.Takže co k tomu dodat- snad jenom to, že jsem se divila, že ještě neukradli i je, když jsou všechny takové krasavice. Vzhledem k tomu, že výrobní hodnota jednoho parfému je cca 50 korun, opravdu nevidím důvod, proč bych dotovala plat prodvačkám tohoto typu.

 • Adii
  Leden 19, 2015

  Ahoj Sobi, můžu se zeptat, kde přesně bych našla ten dotazník Sephora? Nikde to tam nemůžu najít… Moc díky a hezký večer! 🙂

  • sobi
   Leden 20, 2015

   Nooo, to je dobra otázka, já už také ne. Budu to muset zjistit, co se děje…dám info!

   • Šárka
    Duben 12, 2015

    Sobi, prosím, už víš nějaké novinky o tom dotazníku? Děkuji.

    • sobi
     Duben 12, 2015

     Nevím, úplně jsem to vypustila. Ale jednou, není to tak dlouho, mi přišel na e-mail s dotazníkem, ale nešel vyplnit, neustále to házelo chybu. Děkuji za připomenutí, pokusím se zjistit.

     • Šárka
      Duben 19, 2015

      Moc děkuji :).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *