Nejoblíbenější matné rtěnky M.A.C

By Sobota, Duben 2, 2016 9 Permalink 24

Ahoj všichni!

Rtěnky, rtěnky, rtěnky a zase rtěnkyyyy!! Milovnice rtěnek pozor – dnes to bude jen a jen o nich.

Naplánovala jsem si, jak vám je všechny krásně vyfotím na rtech. Ale nejen, že mě bacil bacil, ale ke všemu se mi udělal na rtech (pravděpodobně) opar. Nikdy jsem ho neměla a věřila jsem, že ho ani nikdy mít nebudu 🙁 . Takže focení na rtech bude asi až u dalšího rtěnkového postu. Ano, bude další, protože jsem za poslední dobu posbírala opravdu hodně rtěnek (hlavně od M.A.C).

Pokud znáte značku M.A.C, tak víte, že má nejen neuvěřitelný výběr očních stínů, ale také rtěnek. Stát u stojanu a vybrat si jen jednu jedinou je prakticky nemožné. A pokud se vám to podaří, je celkem pravděpodobné, že se vrátíte pro další 🙂

Dnes vám ukážu šest matných rtěnek, které jsou (až na jednu) ze stálé kolekce – pokud tedy není edice Retro Matte také limitovaná._DSF0414

První tři krásky, které teď nosím nejčastěji.

_DSF0415Chili, Lady Danger a Mehr.

Poskládala jsem je dle oblíbenosti, nikoliv však dle výdrže. Každá z těchto krásek se právem pyšní neuvěřitelnou výdrží. Rtěnky jsou velmi šetrné k vašim rtům a i když jsou matné, rozhodně rty nevysušují.

Chili je s nepatrným jakoby zářivým efektem a na rtech je barva neobvyklá, ale zároveň velmi sexy (doporučuji vyzkoušet všem zrzkám). Lady Danger je natolik zářivá, že na první pohled jako matná rtěnka rozhodně nevypadá. Mehr je pro mě dokonalá nude, ale také skvělý chameleon – stačí jen měnit konturky. Z této trojice má právě Mehr nejlepší výdrž a samozrějmě se také nejlépe vytrácí ze rtů.

Další trio se nese v duchu růžových a fialových odstínů.

_DSF0417All Fired Up (retro matte), Have your cake (limitka) a D for Danger.

_DSF0420

All Fired Up je ze všech rtěnek nejslabší. Možná je to barvou, ale i konzistence se mi zdá trochu jiná. Má i slabší výdrž (oproti ostatním) a vytrácí se nejprve ze středu rtů a potom začne trochu vysušovat. Řeším to pořádnou dávkou balzámu. Have your cake je momentálně moje nejoblíbenější a nejlepší rtěnka. Když jsem si ji poprvé vzala do práce, dostalo se mi tolik komplimentů, že jsem až nevěřila, že mužská část populace vůbec pozná, že mám jiný odstín rtěnky 🙂 Bylo to milé a díky tomu jsem si ji ještě víc zamilovala. D for Danger je přesně ta rtěnka, kterou můžete mít pokaždé jinak –  ráno nanesete ve slabé vrstvě, třeba štětečkem a k večeru přidáte na intenzitě. Já se přiznám, že hned ráno dám pořádnou vrstvu, jemné linky a můžu vyrazit do práce 🙂 Výrazných rtěnek se nebojím a okolí si dávno zvyklo…

Všechny rtěnky používám s konturkami, bez nich by to nebylo ono. Nejen, že rtěnce umožní přesnost, ale také dokáží zvýraznit či trochu pozměnit barvu.

Nebojím se matného finiše ani vzhledu, na rtech se mi líbí. A jak jsem již psala, rtěnky rty nevysušují. Vydrží opravdu velmi dlouho a ze rtů se vytrácí hezky rovnoměrně. Nezanechávají cucky, zbytky barvy či pouze kontury. Nemáte pocit stažených nebo suchých rtů. Výběr je asi ze třiceti odstínů a to už si musí vybrat každá z vás 🙂 .

Tak jak se vám líbí? Máte rády matné rtěnky nebo raději preferujete rtěnky krémové?

Budu ráda, když mi dáte dole v komentářích vědět, zda vlastníte nějakou M.A.C rtěnku a samozřejmě vaše tipy na odstíny, které by mi neměly chybět.

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka :)

Nyní nově, můžete své komentáře sledovat přes e-mail a tak vám neunikne žádná moje reakce či komentáře ostatních.

9 Comments
 • Lena
  Duben 3, 2016

  Krasne si to napsala a ja se těším na mehr … A pak si asi koupim i konturky ke každé …

  • sobi
   Duben 5, 2016

   Určitě další rtěnky a samozřejmě konturky!

 • simona
  Duben 4, 2016

  Vlastním MAC rúže a musím povedať, že pokiaľ som nevyskúšala Estée Lauder, tak som si myslela že MAC ich má najlepšie. EL sú o dosť lepšie, ale ak porovnám cenu a kvalitu MAC rúžov, tak im naozaj nemám čo vytknúť. Mám od nich môj najobľúbenejší červený rúž (Prepare For Pleasure), ktorý mi priniesol priateľ z výletu. Upozorňujem že farbu vyberal sám a trafil naozaj perfektne :))

  http://www.simonazacko.com

  • sobi
   Duben 5, 2016

   Je to tak, jak jsi napsala – MAC rtěnky máš za cenu jedné EL skoro dvě. A o hodně větší výběr odstínů. Samozřejmě mám doma lepší (i dražší) rtěny, ale většinou mi matné rtěnky dělají cucky nebo vysušijí rty.
   Přítel se vyzná, to se musí nechat! 🙂

 • Adriana Gröschlová
  Duben 6, 2016

  MAC rtěnky miluju, obzvlášť matné, protože skvěle drží a nevysušují. MEHR je moje nejuniverzálnější, nejvíc super je s konturkou SOAR. Aktuálně vlastním 8ks MAC rtěnek a je to málo, už teď vím o dalších třech odstínech, které nutně potřebuju:))

  • sobi
   Duben 8, 2016

   Měla bys svoji sbírku rozšířit 🙂
   Soar nemám, ale chystám se na ni. Zatím byla vždy vyprodaná, když jsem si ji chtěla koupit.

 • Minau
  Duben 6, 2016

  MAC rtěnky miluji!!! Nejvíc se mi zamlouvá Have your cake !

  • sobi
   Duben 8, 2016

   A která je tvoje nej!?

 • Anitram.f
  Duben 8, 2016

  No já je kvůli Tobě snad vezmu na milost! 😀 Barvy máš krásný!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *