Co se mi líbí, co mám ráda.

By Sobota, Březen 14, 2015 55 Permalink 86

Ahoj všichni!

Po předchozím článku – Co nedělám, nemám ráda – dnes pokračování, ovšem více pozitivní. Doporučuji si nachystat něco dobrého, uvařit si čaj či kávu…bude to možná dlouhé. Uvidíme…

Z minulého článku se může zdát, že jsem hodně kritická. Asi to tak bude, ale já se za to nestydím. Jsem ale také „co na srdci, to na jazyku“ a tak se učím řešit věci/situace až s chladnou hlavou 🙂 I přesto, že tohle o sobě vím, stává se mi, že se neudržím a potom si nabiju. Někdy mě to mrzí. Jsou věci, které nelze vzít zpět. Bohužel…

Raději si dáme ta pozitiva.

Líbí se mi být ženou. I přesto, že někdy/dost často přemýšlím jako chlap (a tohle není z mé hlavy 🙂 ). Líbí se mi všechny šatičky – a to je nosím většinou jen v létě. Šminky a hlavně miluji rudé rtěnky. A vlastně rtěnky všechny! Kdyby to bylo možné, klidně bych si každý týden koupila alespoň dvě. Co bych s nima dělala, to teda opravdu nevím, ale stejně bych z nich měla radost. Když se mi zdá, že už jsem je dlouho nevytáhla ven – sednu si, vytáhnu šuplíčky a prostě si je musím odzkoušet. Ne, nejsem blázen. Kdo si hraje, nezlobí!

Líbí se mi šperky. Náušnice, prstýnky, náhrdelníky – ale ty nenosím, necítím se v nich dobře. Líbí se mi vlastně všechny šperky, jsem jak Straka a když se to pěkně třpytí 🙂 kdo by to nechtěl doma?

Líbí se mi kvalitní hodinky. Snažím se dávat přednost značkám, které se zaměřují na hodinky. Fashion značky mě nelákají.

DSCF2262Líbí se mi Melissy a značně jsem jim propadla. Vlastním již dvacet párů a rozhodně to není konečné číslo.

Líbí se mi barevné ponožky a našla jsem v nich poslední dobou velké zalíbení. Ale stane se mi, že to občas přestřelím. Ano, ponožky se sobem se ke všemu nehodí, to chápu.

Líbí se mi starší dámy, babičky – které jsou elegantní a upravené. Hezky oblečené, načesané, prostě takové ty dámy, které nemají modré stíny i pod okem a růžovou rtěnku na zubech…Doufám, že jednou budu taky taková.

Líbí se mi upravené červené nethy. Červená je prodle mě klasika, která vypadá vždy dobře a hodí se skoro na každou příležitost.

Líbí se mi boty na podpatku, ale sama je nenosím. Ale když vidím slečnu nebo paní jak si vykračuje v krásných lodičkách, skoro se mi až zatají dech. Působí to vážně sexy a žensky. V obchodě si je dost často prohlížím, ale doma mám jen klasické černé a tělové.

AA017-2

Líbí se mi dlouhé rezavé vlasy. Jednou bych si taky takové přála.

Líbí se mi tmavě hnědé oči, skoro až černé. Neskutečné a krásné.

Líbí se mi dlouhé, husté řasy.

Líbí se mi štíhlé dlouhé nohy. Jedny takové (které závidím) má Kristýna a nejraději bych ji je ukradla 🙂

DSCF7014Mám ráda kočky! Ale vtipné je, že jsem je začala mít ráda, až když jsem poznala Ráďu a měli jsme spolu – ještě každý ve svém – kočku a ta byla naposto skvělá. I když to byla taková ta klasická toulavá. Prostě jsem si ji zamilovala a změnila jsem názor. Ovšem kočky, které jsou doma, jsou ještě úplně jiný level. Veřte mi, náš Alex se občas chová jako pes a rozhodně umí poslouchat.

Mám ráda lidi. Neustále chci poznávat nové tváře, jejich povahy, chování. Ale na druhou stranu se jich trochu bojím…Zní to zmateně, je to zmatené, ale je to prostě tak!

Mám ráda hodné a upřímné lidi. Vím, že to mají v životě „těžké“. Navíc sama dost těžko zvládám zklamání…Čím jsem starší, tím hůř. Nemělo by to být naopak?

Mám ráda svůj klid. Lehnout si večer k oblíbenému seriálu, na nic nemyslet a nic nemuset řešit. Nejraději mám páteční večery. Dříve jsme měli s Ráďou takovou tradici, že jsme si pouštěli filmy. Teď vymýšlím články na sobotu 🙂

Mám ráda, když si v neděli ráno napustím vanu plnou pěny. Parádní relax! Ale samozřejmě nejen v neděli ráno.

Mám ráda barvy – i přesto, že dost často sahám po černé, bílé a poslední dobou šedivé. Je to škoda, protože si myslím, že barvy udělají veselejší nejen den!

DSCF2136Mám ráda jaro, když se příroda probouzí ze zimního spánku a všechno kolem začíná být úžasně barevné. Ale také miluji podzim. Všechny ty barvy jsou neskutečné!

DSCF5492Mám ráda procházky. Jen tak se courat po městě, ruku v ruce…

Mám ráda východy Slunce. Jak rudá koule vykoukne nad obzor. Stejně tak západy. A nejraději ze všeho pozoruji hvězdy. Představuji si, jak tam někde v dáli, někdo sedí (třeba na podobném kopci jako já) a dívá se na mě. Musí to být krása.

DSCF5655Mám ráda dobré jídlo. Chvíli mi sice trvá, než se k některým pokrmům odhodlám, ale většinou jsem nadšená. Nesnášela jsem období, když jsem musela držet dietu a jíst jen samé nechutné věci. Ale mělo to i pozitivní stránku, naučila jsem se jíst rýži a teď ji mám opravdu ráda.

Mám ráda ovoce, ale smím ho jíst většinou jen v sezonu. Tropické mi vadí ještě víc.

Mám ráda (teda miluji!) čokoládu a říkám všem – ne, nevzdám se ji!

DSC_3568

Mám ráda pepsi, coca-colu nepiju!

Mám ráda zvířata. Jako malá jsem věřila, že budu mít svoji vlastní malou pojízdnou zoo. No, vyrostla jsem z toho. Naštěstí.

Mám ráda odběry krve a vlastně veškeré očkování. Ráda chodím na akupunkturu 🙂 Už jako malá jsem chodila do fronty 2x, když bylo ve školce očkování. Není to tak dlouho, co jsem ležela v nemocnici – klasické odběry za mnou, ale dál se nic nedělo, žádný píchanec navíc? Měla jsem z toho vážně špatný pocit a tak jsem si „vyřvala“ alespoň nějaké vitamíny nebo co to bylo 🙂 Prostě píchanec je potřeba.

AA007-3Mám ráda filmové fotky. Jsem přesvědčená o tom, že dokáží zachytit atmosféru a mají své kouzlo. Ne jak mistrovství ve photoshopu (které je teď všude kolem).

Mám ráda filmy – i když je pravda, že poslední dobou nemám (spíš si neudělám) tolik času a tak sledování trochu pokulhává. Ale já to zase doženu a napíšu tipy co musíte vidět!

DSC_2842

Mám ráda auta – i přesto, že nemám řidičák a vím, že jsou to jen kousky plechu/plastu, které vás šťastnější neudělají. Alespoň ne na dlouho. Moc ráda se dívám na pořady o autech a jako malá jsem měla místo panenek slušnou sbírku aut a angličáků. Bohužel mi nic nezůstalo…

Mám ráda systém – tím myslím, že věci mají svá místa a tam prostě patří. Dřív jsem byla velký puntičkář na pořádek, ale soužití se třemi chlapci mi dalo školu. Později manželství a kocour Alex k tomu. Takže už tolik nešílím, když se doma vše neblýská, netřpytí a není na svém místě a je třeba lžička ve dřezu. „Zvykla jsem si“. Ale stále mám ráda pořádek 🙂

DSCF8669Mám ráda svůj blog, své čtenářky a také instagram. Ale stále si uvědomuji, že tohle vše není úplně realita…Život, ten skutečný, se odehrává právě tady a teď a ne na stránkách internetu. Nezapomínejte na to. Je krásné mít své vitruální kamarádky, své vzory, ale ještě krásnější je být sám sebou.

Ze všeho nejvíc miluji svůj život. Zřejmě není dokonalý a nepodobá se tomu vysněnému (přece jen jsem chtěla být princeznou). Ale jsem šťastná a vím, že tak je to správně.

Hezký den, Sobi

 

P.S. Děkuji za každý váš komentář! Jo a nezapomeňte na srdíčka 🙂

 

 

 

 

55 Comments
 • Aja
  Březen 14, 2015

  Moc hezký, originální článek i fotky :-), líbí se mi víc, než ten „co ráda nemáš“ :-). S tím ovocem se úplně shodneme. Tropické ovoce mi vadí a nejlíp mi je, když jím, co zrovna roste :-D. Lásku ke kočkám jsem objevila taky dost pozdě. Jako dítě jsem milovala jednu kočku na chalupě, dokonce mi přinesla v zubech i svoje kotě, protože pán ve vesnici, kterému patřila, ji bil. Ale rodiče mi Micku po prázdninách zakázali vzít do města, přestože viděli, jak moc se milujeme a konec byl špatný, ten zlý majitel ji prý zabil :-(. Často na ni vzpomínám. Uff, trošku depresivní závěr, co? 😀 Věřím na minulé životy a tak si myslím, že Chloe je Micka :o))), hezkou sobotu!

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Blbý konec! Ale ten jeho bude určitě horší 🙂
   Já nevím jestli úplně věřím, ale občas si říkám, že určitě něco bylo…

 • Aja
  Březen 14, 2015

  aha, hledala jsem „srdíčka“ a našla po 5 minutách 😀 pidi-srdíčko v úvodu, tak snad je to ono :o))))

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Přesně ono! 🙂 děkuji.

 • deny_ja
  Březen 14, 2015

  Nádherný článek!!! Ty odběry mě děsí:-D děkujeme Ti za krásný blog, princezno:-)

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Děkuji 🙂

 • Markéta
  Březen 14, 2015

  Naprosto dechberoucí článek ♥ A hned je mi na světe líp! Děkuji

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Já děkuji tobě!

 • Terka
  Březen 14, 2015

  To je úplně poprvé,kdy někde něco komentuji,ale článek se mi moc libil,znam Tě jen z IG,ale jsi strasna sympatacka,mej krasny den, Sobi

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Děkuji moc!

 • Kristýna
  Březen 14, 2015

  Nádherný článek, úplně jsem se po tom negativním těšila na ten pozitivní. Máš moc hezký a střízlivý pohled na život. Ve spoustě věcí se navíc shodujeme:).

  U těch dlouhých nohách jsem zčervenala jako rajče a má barva se mi stále nevrací :D!

  Těším se na další článek!

  xxx

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Ale, prosím tě! Vždyť je to pravda.
   Já se těším, až pojedeme na dovču…kdo ví kdy to bude, ale určitě se potkáme!

   • Kristýna
    Březen 16, 2015

    Awwww. To by bylo super! ♪ ♫ ♬ One night in Bangkok ♪ ♫ ♬

 • vlkeli
  Březen 14, 2015

  Tyto tvoje clanky miluju! Prijdes mi dokonala 😉
  Eliska

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Děkuji!

 • BettyBoop
  Březen 14, 2015

  To se rtěnkami dělám taky,abych je provětrala:-D Máš pravdu,kdo si haraje nezlobí a kosmetika je k tomu úplně stvořená…tolik barev,druhů,konzistencí….rtěnek,pudrů,krémů…nemůžu se nabažit…to už není koníček…to je kůň:-D

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Tak to jsem ráda, že nejsem sama 🙂

 • RorykStopka
  Březen 14, 2015

  Moc pekny clanek!! Taky ujizdim na barevnych ponozkach, na Vanoce jsem si poridila se sobama a vlockama, vcera sem si koupila s prasatkem – byly tak roztomily ze sem je proste musela mit 😀

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Prasátka taky potřebuji 🙂

 • Hanulkaa
  Březen 14, 2015

  Jsi můj člověk! Teda až na ty injekce! Těch se vyhýbám jako čert kříži a proto ani neznám svou krevní skupinu.:-D

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Tak já ji taky neznám 🙂

 • Petra
  Březen 14, 2015

  Moc pěkný článek i fotky:) a jsem ráda, že jsem konečně poznala někoho, kdo kolem 30 nemá řidičák jako já. Mezi kamarády jsem za exota a i když vím, že třeba v práci by se občas hodil tak se k tomu řízení nějak nemůžu odhodlat.

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Tak ono nás bude víc. Ale už bych měla…cítím, že musím a když musím, tak to jde o to hůř!

 • ADY Marková
  Březen 14, 2015

  Týjo 20 párů mellis.. Ty jsi ale sběratel! 😀 jinak moc hezky článek

 • ZuzkaC
  Březen 14, 2015

  Hezký článek 🙂 K tomu co na srdci to na jazyku – hranice mezi upřímností, neempatií a neslušností až drzostí je strašně tenká…hodně jsme to řešili s Ondrou v době, kdy s ním opravdu řezala puberta a žil v domnění, že může říct komukoli cokoli. Jeho oblíbená hláška : „Já nejsem drzej, jsem jenom upřímnej!“ Jenže jednou vyřčené už nelze vzít zpět a může hodně ublížit. Já už si dnes setsakra rozmýšlím, jestli ten druhý o moji upřímnost vůbec stojí, zvlášť pokud mám říct, že se mi něco nelíbí. A pokud si nejsem jistá, že ano, radši mlčím. A hodně opatrně volím slova. Je rozdíl říct „No to je děs, co jsi to vyrobila, to je hnus!“ nebo „Hm, asi to dalo hodně práce, ale víš, není to můj šálek kávy..“

  • sobi
   Březen 14, 2015

   Tak tohle zvládám 🙂 vím co mužu říct. Navíc mám dva kurzy asertivity, tak kritizovat umím skvěle 🙂 ale často to nedělám, nemám to ráda.

 • Lucka
  Březen 14, 2015

  To je tak krásný článek, Sobi!:) Tady máš zasloužené srdíčko, hihi ♥ Po dlouhé době jsem si udělala čas na blog a jsem tak ráda, že jsem si mohla přečíst zrovna tento pozitivní 🙂
  Jinak tento půlrok přidavám na blog sluníčkové články z Valencie, dnes s receptem na tradiční Paellu 🙂
  http://fashionenjoyment.blogspot.cz

  • sobi
   Březen 15, 2015

   Děkuji a podívám se.

 • Martina Fraňková
  Březen 14, 2015

  Krásný upřímný článek. Mnoho věcí podepisuju. Až na tu Colu, nepiju žádnou. Krev mi neva, ale teda nevyhledávám, vždycky mám modřiny:) . Těším se, až se zase potkáme.

  • sobi
   Březen 15, 2015

   Tak já Pepsi taky moc ne, ale když už, tak si právě vyberu raději ji.
   Určitě to bude brzy a uděláme tour de parfumerie 🙂 Těším se!

 • Zuza
  Březen 14, 2015

  Sabi,jsi super ❤️ moc mě baví tvoje články a o IG ani nemluvím. Hlavně pokračuj a nabíjej nás pořád pozitivní energií

  • sobi
   Březen 15, 2015

   Moc děkuji!

 • Karolína Hrdlička
  Březen 14, 2015

  Super článek. Líbí se mi styl jakým píšeš:) Melissy taky miluju. Moje nej jsou černé kotníkové se zlatýma knoflíkama Vivienne Westwood for Melissa ze staré kolekce.

  • sobi
   Březen 15, 2015

   Nééé, ty nemaš!! Tak to ti je asi závidím 🙂
   A děkuji.

   • Karolína Hrdlička
    Březen 22, 2015

    Mám:) a bohužel si je závidím i sama sobě:D Mám je na podrážce natržené a nové už nejsou k sehnání, takže už je mám de facto jen jako kousek v botníku.

 • Anja
  Březen 15, 2015

  Hrozně hezký pozitivní článek, krásné čtení k nedělní kávě, díky moc za dávku optimizmu.

  Small Everyday Joys blog

  • sobi
   Březen 17, 2015

   No, nemáš zač! 🙂

 • Iva
  Březen 15, 2015

  Ahojky můžu se zeptat jestli si barvíš vlasy? Je to super barva!!

  • sobi
   Březen 16, 2015

   Ano, barvím. Svoje vlasy mám světle plavé, ale teď už celkem i šedivé, takže je potřeba:) Ale chodím jen ke kadeřnici.

   • Iva
    Březen 16, 2015

    A kam chodíš? Zrovna hledám novou a nějaky tip by se hodil:D děkuju

    • sobi
     Březen 17, 2015

     Pokud jsi z Brna – tak Táňa Kmenta na Veselé.

 • Terez
  Březen 15, 2015

  Upřímná jsem taky a už jsem si hodněkrát natloukla nos 🙂
  A co se týče podpatků, tak je miluji! Mám jich doma spousty, ale vždycky se pak bojím je nosit..Achjo 🙂 U několika sandálků už mám zničené podpatky, protože liberecké kočičí hlavy prostě podpatkům nepřejou. A druhá věc je, že když mám auto, tak v nich neumím řídit 😀 Takže je to věčnej boj 😀
  Ale jinak krásný článek, Sobi. Ale to je u tebe standard :-* (A to se mi moc líbí!)

  • sobi
   Březen 17, 2015

   Děkuji! Já mám opravdu jen dvoje a ty vytáhnu každé tak 2x za rok. Asi je to škoda, ale já v nich stejně neumím chodit.

 • Gabriela
  Březen 15, 2015

  Moc krásný článek. Upřímný, milý….
  Začala jsem Tě sledovat na Insta a jsem ráda, že teď pravidelně sleduji i blog. Těším se na další články!

  • sobi
   Březen 17, 2015

   Děkuji!

 • ayus
  Březen 16, 2015

  Po precitani ckanku by som ti dala aj 10 srdiecok, hlavne posledny odstavec od ..ale stale si uvedomuji….a ja este pridam k tomu, ze zivot musime vediet vychutnavat, ako bonbonieru..naucit sa vybrat si z velkeho mnozstva cokoladok, lebo aj ked bonbonik vyzera lakavo jeho plnka nemusi byt vzdy to prave orchove.. tak, ako neznamena, ked ma niekto med na perach, ze ho ma aj v srdci.

  • sobi
   Březen 17, 2015

   Musím s tebou souhlasit. Přesně tak to je! A bohužel jsem to dost často zažila na vlastní kůži…
   A děkuji za srdíčka 🙂

 • Irys
  Březen 16, 2015

  Další skvělý a upřímný článek 🙂 objevila jsem tě díky IG a jsem ráda, že píšeš píšeš i na bl

  • sobi
   Březen 17, 2015

   Děkuji!

 • LadyKerstyn
  Březen 16, 2015

  Uplně krásné fotky k tomu článku máš, Sobi! 🙂 Moc příjemný článek! 🙂
  Melissy mám taky ráda, ale mám jen tři krásky, zbytek doplňuji levnějšími Melkami… (no ,jo no, matka na mateřské, musim trochu šetřit 😀 ) Hrozně mě ale mrzí, že jsem prošvihla loňskou jarní kolekci Lagerfelda s těmi slunečními brýlemi! Tak jsem vyčkávala, až už nemůžu sehnat svou velikost… 🙁
  S těmi babičkami to mám stejně a také doufám, že jednou taková budu. 🙂
  Lak na nehty mám také nejradši červený a boty na podpatku sice občas nosím, ale to se dá spočítat na prstech jedné ruky v průměru za rok. 🙁 A taky mi to přijde tak sexy!
  Mimochodem, v životě jsem neslyšela o zálibě si jít s radosti nechat dělat odběry a jiné podobné radosti! 😀 Máš můj obdiv, já to nesnáším. :)))
  Že jsem tak smělá, mohu se zeptat, k čemu ta srdíčka u článků slouží? 🙂 (jinak jsem článek samozřejmě osrdcovala! :)) )

  • sobi
   Březen 17, 2015

   Já žádné Melky nemám, ale chtěla bych si koupit ty se srdíčkem.
   No, srdíčka jsou prostě něco jak like – když třeba nekomentuješ, alespoň dáš najevo, že se ti článek líbí.

 • Michaela Michelle_Daily_Pleasures
  Březen 19, 2015

  Krásný, upřímný článek 🙂 Vážně Sobi, jsi neskutečně sympatická, lidská a přímá… Toho si na tobě moc cením. Mám tě po přečtení těchto článků raději a raději :* a musím s tebou maximálně souhlasit… Instagram, blogy…tohle všechno je super a člověk tu může poznat spoustu přátel, což je úžasný. Ale nezapomínejme žít taky realitou a přítomností! 🙂 Díky za pohlazení na duši, teď můžu jít s klidným srdcem spát 🙂

  • sobi
   Březen 25, 2015

   Já tedy děkuji! 🙂
   Jo, realita – to je jiný šálek kávy…

 • Alizia
  Březen 24, 2015

  Až teď jsem se dopracovala k přečtení toho článku, nechávala jsem si ho až budu mít chvilku klidu 🙂 Je to Sobi krásně napsaný, máš velké estetické cítění a je vidět, že život si vážně užíváš 🙂 Ty upravené babičky mě taky dostávají, snad jednou budu taky taková 🙂 A s těmi injekcemi jsi mě odrovnala, jsi fakt originál 🙂

  • sobi
   Březen 25, 2015

   Tak o tobě nepochybuji, ty budeš přesně ta stará dáma. Doufám, že se budeme potkávat a já ti budu tiše závidět 🙂
   A jinak děkuji – tak snažím se být, už od narození, jiná 🙂 občas se mi daří 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *