Oblíbené gelové linky

By Středa, Leden 27, 2016 5 , , Permalink 25

Ahoj všichni!

_DSF0035Bez linek si své líčení nedokážu představit. Zvykla jsem si natolik, že když se rozhodnu a linku vynechám, připadám si divně. Mám pocit, jako bych si vůbec nenalíčila oči.

Ale díky tomu jsem se linky naučila, řekla bych 🙂 Samozřejmě jsem vystřídala všechny možné podoby – gelové, fixy, tekuté, tužky… Měla jsem období, kdy jsem si linky malovala jen stíny – je to nejrychlejší a podle mě i nejpřesnější. Přece jen už nemám víčka ala dvacítka a tak si nemůžu tolik vyskakovat a se stíny se pracuje prostě dobře. Měla jsem i období tekutých linek, ale abych pravdu řekla, nikdy to nebylo 100%. Lepší jsou pro mě a mé oko tvz. pera či fixy (o těch ale až někdy příště).

Pro dnešní článek jsem si vybrala gelové linky. I když jedny vlastně zase až tak gelové nejsou…

_DSF0062

Zleva: M.A.C Rich Ground, Bobbi Brown Caviar Ink, M.A.C Blacktrack a Stila Blue Sapphire Ink.

Fluidline od M.A.C mám nejraději. Hlavně odstín Rich Ground. Často ho používám jako podklad na celé víčko. Přidám trochu matného stínu a samozřejmě linku. Je to velmi rychlé a řekla bych, že i slušivé. Linky velmi dobře drží, skvěle se aplikují na víčko a velmi jednoduše nakreslíte přesnou linku i ocásek. Chce to najít ten správný štětec, nabrat menší množství (někdy je potřeba trochu otřít např. o ruku) a lehkou rukou táhnout. Rozhodně se nemusíte bát, že když přetáhnete, tak půjde barva těžko dolů. Pokud není linka suchá, opravovat lze snadno. Stejně tak i vrstvit a přidat na intenzitě. Když linky zaschnou, drží dobře až do odlíčení. Odličuji je dvoufazovým odličovačem od Marionnaud, jde to snadno. Nikdy se mi nestalo, že by se přes den drolily a opadávaly pod oči.

To ale nemůžu říct o Long-Wear Gel Eyeliner od Bobbi Brown. Linku sice nakreslí rychleji a snadněji než M.A.C. Ale často se mi stává, že když trochu přidám a udělám druhou vrstvu, přes den mi opadávají. Prostě se mi drolí pod oči, na obličej. Stavá se mi to vlastně i když dávám řasenku a linku mám „silnější“. Takže linka musí být, pokud je to jen trochu možné, jen jedním tahem. Což u „ocásku“ a vnitřního koutku pokaždé nejde. Možná je to tím, že jsou oproti macku suché. Linka jako taková na oku drží dobře, neztrácí na intenzitě. Barva je super i pro blondýnky, není tolik tmavá a tvrdá.

Cushion Eye Liner od Stila jsou inkoustové nebo chcete-li tak trochu tekuté linky. Jak moc jsou tekuté nepoznáte, uvnitř mají totiž malou houbičku, po které poklepete štětcem a tak naberete potřebné množství barvy. Aplikaci můžete opakovat jak dlouho chcete, jen je lepší nechat každou vrstvu zachnout. Linky ale zasychají poměrně rychle a když se tak stane, už je jen velmi těžce opravíte. Takže to chce přesnou ruku, dobrý štětec a jde se na to! Mají nádhernou barvu, skvělou výdrž a z víčka se ani nehnou. Neopadávají, nedrolí se, nemění intenzitu. Odlíčit se dají v pohodě. Ovšem pokud máte přírodní štětec nebo štětec se světlým chlumep, barvu už z něho nikdy nedostanete 🙁

Neustále zmiňuji dobrý štětec, protože si myslím, že právě u linek je to základ. Každý si najde ten svůj, který mu bude vyhovovat. Já vám můžu dát pát tipů – nejoblíbenější je od Bobbi Brown, má označení A15, byl ve vánočním setu. Malý, ale skvělý. Na Stila linky používám Zoeva 238 (je už od nich zničený 🙁 ) nebo Sigma E05, a také mám nějaký no name černý štětec. Mám radějí ploché nebo zkosené štětce, klasické tenké na linky nevyhledávám (výjimka je Sigma).

Zajímalo by mě, jaké jsou vaše nejoblíbenější linky. Zda dávate přednost tužce či raději sáhnete po gelovkách nebo tekutých linkách. Nebo se líčíte bez linek?

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

5 Comments
 • Pavla
  Leden 28, 2016

  Ahoj Sobi,
  zkušenost mám pouze s fixy a to mi šlo špatně, takže vlastně nešlo, takže jsem linky úplně vzdala a když už se maluju, tak bez linek.

 • Jitka
  Leden 28, 2016

  Já mám nejraději tekuté. Ty od stila se mi moc líbí.

 • Jana G.
  Leden 29, 2016

  Ahoj Sabi,
  moc se mi líbí ty M.A.C., budu muset sebrat odvahu a naučit se s tím 🙂 Zatím linkuji tužkou nebo stínem – je to rychlé a v mém případě dostačující.
  Jana

 • Anitram.f
  Únor 4, 2016

  Leta praxe,vysledky nulove….kdy ja se naucim delat poradnou linku???!!! 🙁 Perfektni clanek!!! 🙂

  • sobi
   Únor 9, 2016

   Dám ti školení 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *