M.A.C – Sculpt and Shape Powder.

By Středa, Březen 2, 2016 11 Permalink 29

Ahoj všichni!

Stále víc a víc mám v oblibě značku M.A.C. Ve volné chvíli brouzdám po netu a hledám vhodnou rtěnku, která mi zajisté udělá krásný den. A to, že sem tam hodím očko i na nějaký ten stín, to už nemusím zdůrazňovat 🙂

Krásky, abyste neměly dojem, že M.A.C je jen o stínech a rtěnkách, představím vám jedno skvělé konturovací duo – Sculpt and Shape Powder, odstín Bone Beige/Emphasize._DSF0126

Duo jsem kupovala ve Vídni. V Praze jsem si ho nevšimla a při své poslední návštěvě jsem ho ani nehledala. Takže nevím, zda se u nás vůbec prodává či prodávalo. Většinou se zaseknu u stojanu se stíny a potom plynule přejdu ke rtěnkám. Pokaždé mám pocit, že musím najít něco, co jsem ještě neviděla. Ale myslím si, že bych těžko hledala stín, který jsem si neodzkoušela 🙂

A proto se snažím zaměřit i na jiné produkty a v budoucnu bych chtěla znovu dát šanci některému z makeupů a hlavně korektorům. Najít opravdu dobrý korektor je problém… A snad si koupím i nějaký štětec. Mám jeden a je skvělý! Uvidíme.

Ale zpět k tomuto krasavci.

_DSF0123

Mám trochu problém se zachycením odstínu. Barva je víc teplejší či hnědá. A rozjasňovač více žlutý či tělový…?

 

 

_DSF0135Světlý odstín obsahuje mikro třpytky, ale po aplikaci na tvář úplně zmizí a zůstane jen lesk. Nic se netřpytí, jen je tvář hezky rozzářená a svěží. A proto nečekejte žádný efekt ala disco koule, i kdybyste vrstvily a vrstvily. Vždy bude vypadat vaše pleť hezky a zdravě. Moc se mi tento efekt líbí a je to velmi příjemná změna.

Tmavý pudr, chcete-li konturovací pudr, je poměrně hrubě namletý a možná díky tomu se mi s ním velmi dobře pracuje. Na tvář se nanáší lehce a rovnoměrně. Nedělá šmouhy a rychle ho rozetřete do ztracena. Bez obav můžete přidat další a další vrstvu, nebudete mít pocit masky a nestane se vám, že byste měly na tvářích šmouhy či velkou vrstvu produktu.

Pudry při aplikaci nepráší. Světlý odstín ráda vrstvím prsty, vždy dosáhnu lepšího a hezčího výsledku než se štětcem. U tmavého jsem to nezkoušela. Přece jen ho používím na kontury a to si dost dobře nedokážu představit 🙂 Skvěle si rozumí s tvářenkovým štětcem z Marionnaud N32 či konturovacím štětcem Lorac. Zkoušela jsem Zoevu 109 a 132 (ten se mi zdá o třídu lepší), s výsledkem jsem byla spokojená, ale Marionnaud štětec je nejlepší (bohužel už se neprodává).

Výdrž je celodenní. Zvládá mé časté útoky na obličej 🙂 i časté telefonáty. Jak ráno nalíčít, většinou stejně večer odlíčím.

Ve Vídní jsem viděla tři odstíny, já mám pravděpodobně nejsvětlejší. Cena byla 26 Eur.

Na to, že jsem si duo vzala jen tak (líbilo se mi něco „normálního“ od M.A.C), jsem velmi spokojená. Dobře se s ním pracuje, barvy jsou super pro bledulky. Balení je klasické M.A.C – nijak mě nepohoršuje a myslím si, že je to super produkt na cesty. A taky pro ty z vás, které stále váháte a nevíte si rady s konrutováním. Nic na tom není. Nemusíte vytvářet složité kresby na obličeji a použít k tomu pomalu celou drogerku. Stačí mít doma jedno malé chytré duo, dobrý štětec, lehkou ruku a máte vystaráno 🙂

Tak jak se vám líbí?

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

11 Comments
 • Sasha
  Březen 2, 2016

  Taky jsem ho u nás neviděla.. A líbí se mi, poslední dobou jsem si bronzery nějak moc oblíbila .)

 • Leona
  Březen 3, 2016

  Vypadá velmi dobře.Jsi mě s tím MAC nakazila.

  • Lena
   Březen 4, 2016

   Je to nakažlivé, ze 🙂 ??

 • Lena
  Březen 4, 2016

  Leo me taky nakazila. Neni moc teplý ten bronzer ?? Ale vypadá hodne dobre na ruce

  • sobi
   Březen 5, 2016

   Leni, ani ne. Řekla bych, že je tak akorát 🙂

 • Verča Tichá
  Březen 7, 2016

  Ta konturovací strana mě fakt zajímá 🙂 M.A.C Emphasize mám samostatně už dlouho, pudruju s ním korektor pod očima a je super.

  • sobi
   Březen 10, 2016

   Veru a není to moc, jak bych to řekla – prozářené? Mě se zdá celkem dost lesklý…

   • Verča Tichá
    Březen 10, 2016

    Já ho vždy smíchám s něčím matným a je to v klidu 🙂 nejčastěji s transparentním pudrem od Sephory. Je pravda, že kdybych ho používala samotný, tak vypadám spíš mastně než lehce prozářeně.

 • Jurcikova14
  Březen 9, 2016

  Taky miluju MAC a miluju chvíle, kde tam můžu hodiny brouzdat (stane se jen sem tam, nemám cestu do Prahy tak často) A bronzování bych se chtěla taky už naučit, příjde mi, že mám nevýrazný obličej a toto by to zlepšilo.

  • sobi
   Březen 10, 2016

   Konturování a bronzování taky nějak neovládám, ale myslím si, že stačí lehce a je to.
   Jak já miluji M.A.C – přesně jak píšeš. Mohla bych tam být hodiny… 🙂 naštěstí nejsem sama!

 • Anitram.f
  Březen 13, 2016

  Super produkt,pujdu omrknout! 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *