Clinique vs Kat Von D!

By Středa, Březen 9, 2016 13 , Permalink 20

Ahoj všichni

Občas se stane, že srovnáváme věci zdánlivě nesrovnatelné. To platí i v případě linek Kat Von D versus Clinique 🙂 . Ano, dnes chci srovnat právě tyhle dvě značky.

_DSF0101Linky ve fixu nevyhledávám, přece jen moje víčka už nejsou natolik hladká a mladá 🙁 abych mohla v rychlosti nakreslit linku čímkoliv tekutým a rychle pospíchat do práce. A fixy jsou v podstatě ty tekuté linky. Už potřebujete pevnou a přesnou ruku, pokud vaše víčko není to, co bývalo 🙂 .

A proto jsem je poslední dobou úplně vyřadila. Až se ke mně jednoho dne dostaly právě linky ve fixu Pretty Easy od Clinique. Dostala jsem je na testování a musím říct, že jsem byla ze začátku trochu nedůvěřivá. Ale hned po první aplikaci jsem zjistila, že moje nedůvěra byla neoprávněná a linky jsou prostě super!

_DSF0103

Zleva: Pretty Easy Brown & Black, Kat Von D Tattoo Liner Mad Max Brown.

Jako jedno velké plus vnímám, že se dá kreslit linka i hrotem. Ne vždy tomu tak je a ne vždy je samotný hrot nakolik pevný, ale i ohebný, aby se s ním linka dala kreslit. U Clinique fixy je to jiné – můžete mít jakýkoliv sklon či „systém“ a vždy se vám podaří vykouzlit přesná a hezká linka. Bez problémů můžete barvu přidat, což bude asi nutné, pokud budete kreslit na metalické stíny – trochu pigmentu si fixa přivlastní a tak je nutné linku zvýraznit znovu. Když se vám podaří přetáhnout, s opravou nebudete mít problém. Pokud kreslíte linku na stíny, stačí trochu stínu na štěteček a setřít. Barva je krásně sytá a drží celý den. Nestalo se mi, že by se mi obtiskla na víčko, či se během dne rozmazala nebo drolila. Ale vždy jsem použila jako podklad stíny. Na ruce se bez báze či stínů trochu rozpíjí a tak si myslím, že bude zvýrazňovat vrásky – na nahé oko bych ji raději nepoužívala.

Když mám ráno trochu víc času, ráda sáhnu právě po této fixe 🙂 a udělám svoji linku o něco krásnější. Znovu jsem si zvykla a jednu dobu jsem ji používala skoro denně. A tak jsem si řekla, že bych mohla zkusit i jinou značku. Ovšem velký dík patří mé kamarádce Zuzce, které tak moc vychvalovala linky od KVD, že jsem je prostě musela mít.

Pokud se podívám pouze na zpracování produktu, najdu jen velmi málo rozdílů. KVD je samozřejmě více pigmentovaná – nemusíte přidávat barvu, ani když kreslíte linku na velmi pigmentované stíny a při kontaktu s pokožkou se nikdy nerozpíjí. Samozřejmě kreslí i hrotem a je jedno pod jakým úhlem budete linku kreslit, vždy bude perfektní. Oproti Clinique zaschne okamžitě, takže když se vám něco nepovede, už se to jen tak lehce nedá opravit. Velmi dobře se vrství a díky tomu budete mít linky dramatické a sexy. Odstín je něco mezi černou a hnědou a je to skvělý kompromis, pokud se nemůžete rozhodnout. Aplikace vyžaduje také trochu pevnější ruku, pokud není vaše víčko hladké jako dětská prdelka 🙂 . Ono vlastně pigmentaci vidím jako jediný výraznější rozdíl oproti Clinique a proto jsem se odvážila linky porovnat. Trochu kecám, vadí mi rozpíjení Clinique linky, což jsem ale se stíny nezaznamenala. _DSF0097

KVD je prostě lepší, ale co si budeme vykládat, je to KVD! 🙂

Clinique Pretty Easy jsou super linky, KVD prostě skvělé. Ale – KVD se nedají koupit u nás, takže pokud hledáte dobré linky ve fixu, zkuste se podívat právě po Clinique. K dostání jsou ve dvou odstínech, černá 01 Black a hnědá 02 Brown. A oba odstíny budou slušet každé z vás.

Zajímalo by mě, které jsou vaše oblíbené „fixové“ linky.

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

13 Comments
 • Lenka
  Březen 9, 2016

  Chci KVD linky … Ti děkuji :))) no píši si na seznam .. Super článek a fotky 😉

  • sobi
   Březen 10, 2016

   Děkuji!
   Ano, KVD potřebujeme každá, jak jinak 🙂

 • Pavla
  Březen 10, 2016

  Nemám ani jednu, ale chci obě! Linky sice moc nekreslím, ale co už 🙂
  Jo a máš moc hezké fotky!!

  • sobi
   Březen 10, 2016

   Děkuji!
   Dobrý nápad, proč nemít hned obě 🙂

 • PeppaVola
  Březen 11, 2016

  Ja jsem z linky prestala mit strach az kdyz jsem zkusila tu tekutou. Zacinala jsem se Stilou Stay All Day Waterproof a byla jsem uplne paf z toho, ze opravdu vydrzi cely den bez jedine smouhy nebo rozpiti. Ted mam Eye Defining Pen od Toma Forda a jsem jeste nadsenejsi. Je strasne jednoducha na pouziti, kdyz se mi linka nepodari na prvni tah (takze vzdycky 🙂 ), muzu pretrit znovu a znovu, aniz bych si hrotem rozmazala puvodni linku. A navic ma krasne baleni.

  • sobi
   Březen 21, 2016

   Tu potřebuji!!! Od Toma mám jen paletku a ta je moc fajn.

 • Anitram.f
  Březen 13, 2016

  Jsem linkový diletant a zatím jsem(několik let) v procesu hledání a testování.Používám sem tam fixu od Maybelline a přijde mi fajn vzhledem k ceně a až budu mít konečně někdy jistou ruku(zatím tomu nic nenasvědčuje 😀 ) ,tak chci NUTNĚ linky KVD 🙂

  • sobi
   Březen 21, 2016

   No, budeš si je muset koupit, to je jasná věc. A zvládneš je i nejistou rukou, toho bych se nebála.

 • Lucie
  Březen 24, 2016

  KVD mám taky a jsou skvělé. Navíc hrot je tvořen štětinkami a není tvrdý,tím se super aplikuje. Mám je asi 4 měsíce a pořád maluje stejně. Za mě super 😉

  • sobi
   Březen 24, 2016

   Myslím, že vydrží kreslit dlouho. Aby se nestalo, že ji budeme vyhazovat proto, že je stará a ne proto, že už nekreslí 🙂

 • Lucie
  Březen 24, 2016

  Sabi,nešlo b upravit komentáře,aby si člověk mohl dát odběr? Tímto unikají tvé případné reakce na komentáře a další,protože já se pak k článkům nevracím ,abych se podívala jestli si odepsala nebo ne.

  • sobi
   Březen 24, 2016

   Děkuji za upozornění, nastaveno!

   • Lucie
    Březen 25, 2016

    Super 😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *