Charlotte Tilbury The Glamour Muse

By Pondělí, Říjen 12, 2015 9 Permalink 30

Ahoj všichni!

CharlotteTilbury_theglamourmuse4Další paletková kráska, tentokrát od Charlotte Tilbury. Nemusím vám vykládat, že jsem strávila hodiny na e-shopu a vybírala jsem tu pravou. Krásne jsou všechny. Neměla jsem jasno, ale můj manžel ano. A tak mě překvapil a objednal mi celou sadu (kterou jste mohli vidět v novinkách za září). Samozřejmě věděl, co se mi líbí, protože jsem mu to (hlavně) „nenápadně“ několikrát poslala – pochybuji, že sjíždí beauty e-shopy a přemýšlí, co by mi koupil 🙂 Překvápko krásné a paletka ještě víc.

Těžko se mi hledají stíny na srovnání. Myslím si, že CHT je tak nějak jedinečná. Design paletky, prezentace značky, balení (cena) – škoda, že jsem si nevyfotila balíček, balení bylo dokonalé. Ale zpět ke stínům.CharlotteTilbury_theglamourmusePro mě mají vyhovující pigmentaci a skvělou texturu. Paletka je dobře poskládaná, všechny barvy spolu dokonale ladí a na víčku si spolu rozumí.

GlamourMuse1GlamourMuse24Nejsvětlejší stín (prime) je super jako podklad nebo ho nechám na celém víčku a přidám jen tužku. Někdy ho doplním matným stínem a vypadá to vždy super! Nejkrásnější stín z paletky je béžovometalický (nevím co je to přesně za barvu, označen jako enhance). Ten používám většinou samostatně na celé víčko. Stačí jakákoliv tužka plus řasenka a je hotovo. Takže když ráno spěchám a nevím co, dost často si vzpomenu právě na tuhle barvu.GlamourMuse2GlamourMuse3Fialový (pop) je více třpytivý, má jako jediný jinou texturu. Špatně se fotil, na víčku je intenzivnější. Když jsem do něho párkrát zajela prsty, začala se na něm tvořit „krusta“ 🙁 (jak já tohle nemám ráda!). I pigmentace je trochu slabší oproti ostatním stínům. Navíc třpytky při líčení opadávají. Naštěstí jen při líčení. Poslední stín (smoke) se v paletce tváří jako šedohnědý, ale na očích je pokaždé jiný. Tím myslím, že záleží s jakou barvou ho kombinuji. S nejsvětlejším z paletky je šedivý, s metalickou béžovou je více hnědý. Taková barva mi chyběla.

S bází vydrží stíny celý den. Nemají tendenci se během dne slévat do vrásek či se vytrácet z víčka. Jak ráno nalíčím, večer odlíčím. Prašné jsou minimálně (samozřejmě záleží i na štětci), až na fialový stín – ten je lepší používat na mokro. Během dne z víčka neopadávají, jsou prostě skvělé! Určitě to není moje poslední paletka 🙂

Tak co, jak se vám líbí? Máte nebo chtěly byste nějakou paletku Charlotte Tilbury?

Hezký den, Sobi.

 

Děkuji za každý komentář a srdíčka 🙂

 

9 Comments
 • Adii
  Říjen 12, 2015

  Je nádherná. Kouknu na stránky a napíšu Ježíškovi, jinak to nevidím. 🙂

  • sobi
   Listopad 14, 2015

   Vybrala jsi nějakou?

 • Klára
  Říjen 12, 2015

  Zajímalo by mě, jestli jsou nějaké barvy, kterým se vyhýbáš – především mám na mysli typ – studená/teplá. Já mám tmavě plavé vlasy, modrošedé oči, jemně pihatej nos a celý život jsem žila v domění, že jsem studený typ, ale poslední roky mi kadeřnice tónuje vlasy do zrz (protože každá barva se mi po 4 – 5t vymývá do zlatava tak jako tak) a myslím, že m ito svědčí. Sedí mi spíš výrazné barvy oblečení, šedé se spíš vyhýbám a učím se nahrazovat karamelovou, hnědou… Prostě barvy typově víc podobné tvým vlasům, kabelce – ale k tomu mi stíny právě vůbec nesedí. Ty s tím evidentně potíž nemáš. Nevyhýbáš se tedy ničemu? někdy se necítím, jindy je to OK, snažím se teprve hledat (ve 35, smutné 😉 ), jaké na to má ladění barev přesně vliv – ale dost to leze do peněz :-).
  Ani kosmetičky a prodavačky v parfumérkách se neshodnou, přijde mi, že se orientují podle toho, co mám zrovna na sobě – jednou doporučí odstín makeupu do růžova, podruhé vyloženě teplý odstín rtěnky (spíš do bronzova) atd.
  určitě vím, že mi nesluší modré stíny a navzdory barvě mé duhovky se líp cítím v bronzových, hnědých tónech linek/stínů než třeba v šedých.
  To je litanie… Omlouvám se, ale trefila ses mi do noty – řeším to intenzivně teď od podzimu a ty zrovna přijdeš s nádhernou paletkou, kterou bych barvami netypovala k Tvé barvě vlasů, doplňků…
  Předem díky!

  P.S. – Mám od Ch.T. rtěnku a mám jí moc ráda! Stíny jsou parádní, já bych vzhledem k výše napsanému brala Golden a nebo set THE HUNTRESS + AMBER MOON, achch!

  • sobi
   Říjen 14, 2015

   Uff, to je pro mě trochu těžké.
   Osobně se nevyhýbám ničemu, ale také dám spíš na pocit než na nějaká pravidla. A rozdělování na studená a teplá mi moc nejde. S barvami mám celkem problém, myslím s jejich vnímáním – např. dobře vím jak vypadají pastelové odstíny, ale při slově pastelové mi vždy vyskočí výrazné barvy. Prostě to tak nějak vnímám 🙂 Takže s rozlišením studená/teplá to mám dost podobně. Asi mám štěstí, protože většinou asi sáhnu po tom, co mi sedí.
   A oční stíny? Tak to jsem se za poslední roky nějak naučila vnímat a brát to, co se mi nejen líbí, ale také co mi sedí. Vyhýbám se převážně modré, i když ji ráda používám na linky, ale většinou odstíny tmavé či švestkové, což se dostanu k fialové, kterou mám moc ráda, ale používám ji málo. Je to většinou o tom, že není potřeba se toho bát.
   Já jsem dost bledá a makeupy mám taky problém. Zvláštní je, že jsem si celou dobu myslela, že potřebuji hlavně makeupy s růžovým podtónem, ale ne každý mi sedí. Nejlepší jsou ty porcelain. Navíc já mám středně plavé, možná až světlé vlasy, obočí neviditelné…
   Co zkusit nějaký stín zeleno-šedý?
   Asi jsem ti moc nepomohla, že?

   • Klára
    Říjen 16, 2015

    Jo, taková ta khaki barva a nebo Tebou zmíněná švestková, ty mám ráda, nejradši asi chameleony jako třeba můj oblíbený Mushroom od UD – tam bych řekla, že je to směsice, ani teplá ani studená. Nebo prostě kouřové, neutrální. No, hledám se a asi teda nejsem úplně mimo, když ani v 35 nevím – zřejmě tedy tak i zemřu :-D. A třeba jsem prostě neutrální typ :-), taky makeupy nevolím ani ze žluté či růžové škály, ale spíš neutrální béžové. Jen ty tvářenky (Bella Bamba Benefit třeba teď) a rtěnky mi sedí spíš teplé, rozhodně nic NUDE alias mrtvola, nejvíc nude mám Stoned Rose právě od CharlotteT.
    Děkuju za reakci a těším se na další příspěvky 🙂

 • Adriana Gröschlová
  Říjen 14, 2015

  Paletka je opravdu nádherná, škoda konzistence té fialové, ale to ty třpytkové stíny prostě někdy dělají, ale ty sis hravě poradila, tím použitím na mokro:-))

 • Anitram.f
  Říjen 21, 2015

  Krasná je,ještě,že nic nepotřebuju 🙂

 • Verča @maybeitsbaby
  Říjen 22, 2015

  Tobě tyhle barvy, troufám si říct, určitě sluší. Vybrala/i jste s Ráďou dobře :o) Mně fascinuje balení, je to velká krása. Když je značka „sama sebou“ a na nic si nehraje, je to vždy paráda.

  • sobi
   Listopad 14, 2015

   Veru, děkuji. Balení je dokonalé, i díky němu bych brala další paletku. Ale mám teď tolik stínů…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *